Wiosenne spotkanie diecezjalnych duszpasterzy sportowców ONLINE

Wiosenne spotkanie diecezjalnych duszpasterzy sportowców ONLINEUczestnicy zapoznali się m.in. ze sprawozdaniem: 30 Ogólnopolskiego spotkania opłatkowego rodziny sportowej w COS Spała; z XIV Mistrzostw Europy księży w piłkę halową; z XIX Międzynarodowymi szachowymi mistrzostwami duchowieństwa w szachach oraz z przygotowaniami do rekolekcji duszpasterzy sportowców, które poprowadzi ks. bp Wojciech Osial i z informacją na temat przełożonych mistrzostw Polski księży w piłkę halową.

W 100-lecie urodzin Jana Pawła II w Centrum Olimpijskim

W 100-lecie urodzin Jana Pawła II w Centrum OlimpijskimJan Paweł II nie bez powodu jest Patronem Centrum Olimpijskiego. Sport był niezwykle ważny w Jego życiu. Uprawiał kajakarstwo i narciarstwo – nie tylko w młodości, ale także wtedy gdy był już Biskupem Rzymu. Zawsze pamiętał też o sportowcach i powtarzał, że otacza ich ogromnym szacunkiem. Podczas Pielgrzymki do Ojczyzny w 1999 roku – dokładnie 6 czerwca w Elblągu – Papież Jan Paweł II pozdrowił sportowców i wszystkich ludzi związanych ze sportem i skierował do nich następujące słowa: „Każdy rodzaj sportu niesie z sobą bogaty skarbiec wartości, który zawsze trzeba sobie uświadamiać, aby móc je urzeczywistniać.”

Mistrzostwa Polski Księży i ministrantów w kolarstwie szosowym w Skrzatuszu

Mistrzostwa Polski Księży i ministrantów w kolarstwie szosowym w Skrzatuszu Mamy ogromną radość zaprosić wszystkich ministrantów, lektorów, szafarzy (całą służbę liturgiczna ołtarza) oraz kleryków, braci zakonnych, księży i ojców zakonnych a także księży biskupów diecezji koszalińsko – kołobrzeskiej do udziału w V MISTRZOSTWACH KSIĘŻY I MINISTRANTÓW DIECEZJI KOSZALIŃSKO – KOŁOBRZESKIEJ W KOLARSTWIE SZOSOWYM – SKRZATUSZ 18 V 2019.

Irena Szewińska wciąż najlepsza!

Irena Szewińska wciąż najlepsza!

ŚP Irena Szewińska, zmarła w 2018 roku była członkini MKOl, wiceprezes PKOl, ale przede wszystkim 7-krotna medalistka olimpijska (3 złote, 2 srebrne, 2 brązowe), została uznana najlepszą lekkoatletką wszech czasów w rankingu prestiżowego i jednego z najważniejszych magazynów sportowych świata „Track&Field”.

COS: Spała i Wałcz otwarte od 9 maja

COS: Spała i Wałcz otwarte od 9 maja

Obiekty Centralnego Ośrodka Sportu w Spale i Wałczu przyjmą sportowców 9 maja. Od piątku trwa izolacja zawodników, którzy jako pierwsi wrócą do profesjonalnych przygotowań do igrzysk olimpijskich Tokio 2020, które odbędą się w przyszłym roku.

Nagroda Fair Play - nowy termin zgłoszeń!

Nagroda Fair Play - nowy termin zgłoszeń!

Polski Komitet Olimpijski przypomina o wydłużonym terminie zgłoszeń do 53. edycji Nagrody Fair Play PKOl. Kandydatów można zgłaszać do 31 maja 2020 roku na adres email: fairplay@pkol.pl.

Pełnych nadziei Świąt Wielkanocnych

Pełnych nadziei Świąt Wielkanocnych 
Tegoroczne Święta Wielkanocne są inne z powodu epidemii koronawirusa, również dla ludzi sportu. W tych wyjątkowych, ale trudnych dniach o zawodnikach, trenerach i całym środowisku sportowym pamięta ksiądz biskup Marian Florczyk.

Ostatnia galeria

Obejrzyj fotogalerię

Zaproszenie

XV Turniej Szachowy o Puchar św. Krzysztofa

Organizator Parafia Królowej Polski w Czeremsze Diecezjalne Duszpasterstwo Sportu w Diecezji Drohiczyńskiej Termin i miejsce 26 lipca 2020 roku (niedziela) Msza święta o godz. 9.00 w kościele. Rozpoczęcie turnieju o godz. 10.30 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Czeremsze ul. Szkolna 2
czytaj więcej

Rekolekcje dla duszpasterzy sportowców. ZMIANA TERMINU!!!!

Rekolekcje dla duszpasterzy sportowców odbędą się w dniach 22 – 25 września 2020 roku. Jesienne spotkanie diecezjalnych duszpasterzy sportowców odbędzie się 22 września o godz. 17.00 w Ośrodku Edukacyjno-Charytatywnym Diecezji Radomskiej “EMAUS”.
czytaj więcej

Rozważanie na lipiec

10 wskazówek wakacyjnych

1. Pożegnaj się z rodzicami, ale nigdy z Panem Bogiem. 2. Nie zapomnij zabrać plecaka, medalika i książeczki do nabożeństwa. 3. Zabierz wygodne buty, abyś mógł dojść do kościoła.
czytaj więcej

Goście

Wspieramy wszystkie inicjatywy związane ze sportem i turystyką wodną. Zespół serwisu www.yachtaman.pl
czytaj wiecej