Relacja z III dnia XVI Międzynarodowych Szachowym Mistrzostw Polski Duchowieństwa

Relacja z III dnia XVI Międzynarodowych Szachowym Mistrzostw Polski DuchowieństwaTrzeci dzień XVI Międzynarodowych Szachowych Mistrzostw Polski Duchowieństwo potwierdził siłę gry najlepszych. Dzisiejsze gry były bardzo zacięte i pełne niespodzianek. Lider zremisował dwie partie. Po ciężkich zmaganiach liderem pozostał ks. Jan Kojło z Kościoła Prawosławnego zdobywając 5 punktów. Po piętach depcze na drugim miejscu ks. Karol Jakubiak z Diecezji Siedleckiej mając również 5 punków. Na trzecim miejscu mając również tyle samo punktów jest ks. Mirosław Mejzner Pallotyn – rektor Wyższego Seminarium Duchownego w Ołtarzewie.

Rozpoczęła się 29. Parafiada

Rozpoczęła się 29. ParafiadaMsza Święta, której przewodniczył ks. bp. Marek Solarczyk, była pierwszym punktem uroczystej inauguracji 29. Międzynarodowej Parafiady Dzieci i Młodzieży. "Jezus chce Cię trenować" - przekonywał w swojej homilii zebranych parafiadowiczów biskup Solarczyk. Ojciec Józef Matras, Prowincjał Polskiej Prowincji Zakonu Pijarów, nawiązał do listu Papieża Franciszka skierowanego do Pijarów z okazji jubileuszu 400-lecia powstania Zakonu oraz 250-lecia kanonizacji założyciela - św. Józefa Kalasancjusza, życząc, abyśmy wciąż potrafili zarazić się blaskiem, który drzemie w oczach dzieci i ludzi młodych.

I Dzień XVI Międzynarodowych Szachowych Mistrzostw Polski Duchowieństwa w Ołtarzewie

I Dzień XVI Międzynarodowych Szachowych Mistrzostw Polski Duchowieństwa w OłtarzewieDnia 10 lipca 2017 roku w Wyższym Seminarium Duchownym Księży Pallotynów Ołtarzewie rozpoczęły się XVI Międzynarodowe Szachowe Mistrzostwa Polski Duchowieństwa. Startuje 24 duchownych z Polski, Włoch i Anglii.

Jubileusz XXV-lecia Salezjańskiej Organizacji Sportowej Rzeczypospolitej Polskiej (1992-2017)

Jubileusz XXV-lecia Salezjańskiej Organizacji Sportowej Rzeczypospolitej Polskiej (1992-2017)Sport w nauczaniu Jana Pawła II S. dr Anna Świątek FMA - Katolicki Uniwersytet Lubelski SALOS czyli marzenia św. Jana Bosko o wychowaniu Ks. dr Antoni Balcerzak SDB - Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu Społeczno-kulturowe uwarunkowania Salezjańskiej Organizacji Sportowej (refleksja socjologiczno-historyczna) Prof. dr hab. Zbigniew Dziubiński - Akademia Wychowania Fizycznego w Warszawie

Minister Sportu i Turystyki Witold Bańka przyjął SALOS RP

Minister Sportu i Turystyki Witold Bańka przyjął SALOS RPW uznaniu wieloletniej aktywności, sukcesów w pracy z młodzieżą oraz szczególnego zaangażowania w realizację celów SALOS RP, Minister Witold Bańka przyznał 15 osobom działającym w tej organizacji odznaki „Za Zasługi dla Sportu”.

Prezydent do SALOS RP: „Sport w sposób doskonały kształtuje charaktery”.

Prezydent do SALOS RP: „Sport w sposób doskonały kształtuje charaktery”. 
Jestem zaszczycony tym, że ludzie, którzy tak niezwykłą posługę wykonują dla swoich bliskich, dla młodych ludzi, na co dzień, razem ze swoimi wychowankami, odwiedzili mnie w Belwederze, w historycznej siedzibie głowy polskiego państwa - powiedział Prezydent Andrzej Duda.

27. Ogólnopolska Pielgrzymka Sportowców

27. Ogólnopolska Pielgrzymka SportowcówNa pielgrzymce jest młody kwiat sportu, dzieci, młodzież z różnych klubów sportowych. To cieszy - mówi ks. Tomasz Kośny, wiceprezes Katolickiego Stowarzyszenia Sportowego i kapelan Klubu Parafialnego z Przyrowa - Przyjeżdżają razem z instruktorami, z trenerami, z wychowawcami, z rodzicami i widzą, jak olimpijczycy modlą się, przyjmują Komunię św., dają świadectwo swojej wiary. To buduje także na przyszłość. Ci młodzi sportowcy uzyskują u nich te wzorce do naśladowania. Sportowcy dzielą się swoimi sukcesami, niektórzy tutaj na Jasnej Górze składają swoje wota, medale, jak choćby bokser, olimpijczyk Marian Kasprzyk, złożył tutaj swój medal olimpijski”.

Ostatnia galeria

Obejrzyj fotogalerię

Zaproszenie

XX Ogólnopolskie rozgrywki salezjańskich animatorów sportowych

XX Ogólnopolskie rozgrywki salezjańskich animatorów sportowych odbędą się w Ełku w dniach 20-22 października 2017 roku.
czytaj więcej

VIII Mistrzostwa Polski księży w piłkę siatkową

VIII Mistrzostwa Polski księży w piłkę siatkową odbędą się w dniach 27-28 października 2017 roku w Częstochowie.
czytaj więcej

Rozważanie na wrzesień

Wielka siła modlitwy

To spotkanie przywodzi mi na myśl podobne spotkania z przeszłości, które były bardzo piękne i głęboko wpisały mi się w pamięć. Przyglądanie się temu życiu, wypełnionemu miłością do Pana, temu życiu Maryi — którą całkowicie pochłania słuchanie Pana, czyli słuchanie słowa Bożego, skierowanego przez Boga do dzisiejszej ludzkości — jest dla mnie zawsze źródłem wielkiego natchnienia, wielkiego pokrzepienia.
czytaj więcej

Goście

Szczęść Boże! Wyrażam ogromne słowa uznania twórcom tej strony. Życzę wielu łask Bożych i natchnień ...
czytaj wiecej