Kodeks etyczny wolontariusza

Wolontariusz:

jest świadomy
Wiedz, dlaczego chcesz pomagać innym ludziom, jakie osobiste motywy Tobą kierują i w jaki sposób na Tym skorzystasz.

jest skuteczny

Oferując swoją pomoc, bądź przekonana/ przekonany o skuteczności tego, co robisz. Bądź zaangażowana/ zaangażowany na tyle, na ile pozwala Ci na to Twoja sytuacja osobista. Angażuj się w Twoją pracę „całym sercem”. Pamiętaj, że wszyscy ludzie są równi bez względu na ich płeć, orientację seksualną, wiek, stan zdrowia, religię, stan majątkowy, niepełnosprawność, pochodzenie, rasę i poglądy.

jest lojalny
Zgłaszaj sugestie i przekazuj swoje uwagi Zarządowi i koordynatorom, nie krytykuj żadnej z osób zaangażowanych w działalność Stowarzyszenia wobec klientów lub w ich obecności. Pamiętaj, że jesteśmy zespołem i na zewnątrz stanowimy jednen zespół – staraj się współpracować ze wszystkimi.

zachowuje tajemnicę
Zachowuj tajemnicę odnośnie klientów, ich wizerunku, danych, spraw, w które Cię wtajemiczyli; przestrzegaj powierzonych Ci poufnych informacji organizacyjnych.

przestrzega zasad i zobowiązań
Przestrzegaj wewnętrznych regulaminów i instrukcji. Jeśli masz wątpliwości - pytaj. Przyjęte zasady mają swoje uzasadnienie. Pamiętaj, że kontaktami z mediami zajmuje się tylko Rzecznik Prasowy - nie udzielaj informacji mediom bez jego zgody; nie przedstawiaj się jako przedstawicielka/ przedstawiciel Stowarzyszenia wypowiadając swoje prywatne opinie na użytek mediów.

otwarty i komunikatywna/ komunikatywny
Pytaj o rzeczy, których nie rozumiesz. Nie dopuść by Twoje wątpliwości i frustracje, wpływały na Twoją pracę z klientami, bądź zmieniły Cię w osobę stwarzającą problemy.

chętnie uczy się i dba o rozwój osobisty
Rozszerzaj swoją wiedzę i umiejętności, uczestnicz w szkoleniach i superwizjach, staraj się rozwiązywać swoje problemy i sama/sam korzystać z pomocy, gdy to potrzebne. Dbaj o dobrą kondycję psychofizyczną. Bądź gotowa/ gotów do wymiany doświadczeń i poglądów z innymi wolontariuszami Stowarzyszenia.

nie sprzeciwia się kontroli swoich działań/ zadań i jest otwarty na ocenę swoich działań
Bądź otwarty na ocenę swojej pracy, która pomoże Ci dowiedzieć się o jej skuteczności, mieć więcej satysfakcji, wykonywać ją najlepiej jak to możliwe.

jest osobą, na której można polegać

Wiadomości EURO 2012:

V Turniej piłki nożnej dla dzieci i młodzieży

CEL MPREZY: - centralne obchody jubileuszowego 5 roku działalności ...
czytaj więcej

Księża z diecezji gliwickiej najlepsi w turnieju futsalowym

Zwycięstwem reprezentantów diecezji gliwickiej zakończył się w Strzelcach ...
czytaj więcej

Galeria EURO 2012

Obejrzyj fotogalerię

Modlitwa Sportowca

Panie Boże, tak wiele ze swego życia poświęciłem dla sportu. Daje on radość ludziom, rozwija ciało, kształtuje wytrwałość. Chcę przez moją posługę w środowisku sportowym służyć innym. To jakiś wymiar zadań, które przede mną stawiasz. Pomóż mi zaradzić wszelkim trudnościom z którymi zmaga się mój klub (związek sportowy).
czytaj więcej

Goście

Szczęść Boże. Za trud i wysiłek, dobry wynik i inne łaski tak ważne dla sportowca można podziękować ...
czytaj wiecej