34 Ogólnopolskie Spotkanie Opłatkowe Rodziny Sportowej w Spale

34 Ogólnopolskie Spotkanie Opłatkowe Rodziny Sportowej w Spale

13 stycznia 2024r. w Centralnym Ośrodku Sportu - Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Spale odbyło się już po raz 34. Ogólnopolskie Spotkanie Opłatkowe Rodziny Sportowej, które zgromadziło kilkaset osób - przedstawicieli duchowieństwa, władz samorządowych, sportowców w różnym wieku: dzieci, młodzież, osoby dorosłe, czynnych i emerytowanych zawodników. Te wyjątkowe spotkania od pięciu już lat mają miejsce w naszym Ośrodku.

 

Historia opłatkowych spotkań została zainicjowana ponad 34 lata temu przez obecnego podczas spotkania ks. prałata Mirosława Mikulskiego i jest kontynuowana przez Katolickie Stowarzyszenie Sportowe wspomagane organizacyjnie przez Centralny Ośrodek Sportu oraz od kilku lat przez Towarzystwo Olimpijczyków Polskich. Spotkanie rozpoczęło się od kolęd, które zostały wykonane przez Dziecięco-Młodzieżowy Zespół Pieśni i Tańca „Cekinki” z Gminy Inowłódz i  Scholę „Fatimskie Aniołki” z  Parafii Narodzenia Pańskiego z Pajęczna.

W trakcie uroczystości, znamienitych gości powitał Waldemar Wendrowski – Dyrektor Centralnego Ośrodka Sportu – Ośrodka Przygotowań Olimpijskich w Spale. W uroczystości wzięli udział m. in.: ks. Biskup Andrzej Dziuba – Gospodarz Diecezji Łowickiej, ks. Edward Pleń -  Duszpasterz Polskich Sportowców, Radosław Piesiewicz - Prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego, który w swoim wystąpieniu podkreślił znaczenie bazy treningowej COS-OPO w Spale w przygotowaniach do XXXIII Igrzysk Olimpijskich Paryż 2024. Towarzystwo Olimpijczyków Polskich reprezentował Prezes Mieczysław Nowicki, który również pełni rolę Wiceprezesa Polskiego Komitetu Olimpijskiego i Prezesa Łódzkiej Regionalnej Rady Olimpijskiej.

Ostatnia galeria

Obejrzyj fotogalerię

Rozważanie na kwiecień

Przykazanie miłości nie jest nakazem, ale zaproszeniem

Jeśli miłość Boga zapuściła w człowieku głębokie korzenie, to jest on w stanie kochać nawet tych, którzy na to nie zasługują, tak jak to właśnie czyni Bóg względem nas..Ojciec i matka nie kochają swoich dzieci tylko wtedy, gdy na to zasługują: kochają je zawsze, chociaż oczywiście dają im do zrozumienia, kiedy popełniają błędy. Uczymy się od Boga, aby zawsze chcieć tylko i jedynie dobra a nigdy zła. Uczymy się patrzeć na drugiego nie tylko naszymi oczyma, ale także spojrzeniem Boga, które jest spojrzeniem Jezusa Chrystusa. Jest to spojrzenie, który pochodzi z serca i nie zatrzymuje się na tym co powierzchowne, przechodzi ponad pozorami i udaje się jemu pojąć najgłębsze pragnienia drugiego: by być wysłuchanym, by bezinteresownie zwrócić na niego uwagę, jednym słowem: by być kochanym.
czytaj więcej

Goście

Przekazuję najserdeczniejsze życzenia dla Krajowego Duszpasterstwa Sportowców oraz dla Duszpasterza księdza ...
czytaj wiecej