Kolędowanie Rodziny Olimpijskiej

Kolędowanie Rodziny Olimpijskiej

Po raz pierwszy Polski Komitet Olimpijski we współpracy z Fundacją Polskiego Sportu zorganizował Kolędowanie Rodziny Olimpijskiej z Zakopower. To nowa formuła spotkań noworocznych w Centrum Olimpijskim. Gościem specjalnym wieczoru był Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Pan Andrzej Duda. Prezydentowi towarzyszyli Zastępca Szefa KPRP Piotr Ćwik i Doradca Piotr Nowacki.

W spotkaniu uczestniczyli też: ks. bp Marian Florczyk (delegat KEP ds. duszpasterstwa sportowców) i ks. Edward Pleń SDB (krajowy duszpasterz sportowców).

Gospodarzem wieczoru był Prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego Radosław Piesiewicz, który jako pierwszy zabrał głoś i przywitał zgromadzonych gości, w tym głowę Państwa.

– To jest rok wyjątkowy. Zmieniamy Polski Komitet Olimpijski od niedawna, bo od kwietnia zeszłego roku. Staramy się, aby Komitet z jednej strony jednoczył środowisko związków sportowych, a z drugiej doceniał naszych wspaniałych sportowców. I dziś to się udało. Nasi mistrzowie olimpijscy dostaną mieszkania od sponsora PKOl firmy Profbud. Dodatkowo otrzymają gratyfikacje finansowe jakich w historii polskiego sportu jeszcze nie było. To wszystko tworzyliśmy i tworzymy razem z naszymi partnerami i sponsorami. Jestem za to bardzo wdzięczny, bo bez tego wsparcia nie bylibyśmy tu, gdzie jesteśmy dziś. Życzę Państwu samych pozytywnych emocji i kolędowania z Panem Prezydentem – powiedział Radosław Piesiewicz.

Następnie głos zabrał Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Pan Andrzej Duda. – Życzę udanego sportowego roku. Życzę Rodzinie Olimpijskiej i nam wszystkim wielkiego sportowego sukcesu w Paryżu. Zorganizowane przez Polski Komitet Olimpijski spotkanie odbyło się w ważnym dla środowiska sportowego czasie – przed zbliżającymi się Letnimi Igrzyskami Olimpijskimi w Paryżu. Przed nami największe i najważniejsze, co może być – igrzyska olimpijskie w Paryżu, na stulecie tamtych igrzysk, w których polska reprezentacja olimpijska wystartowała po raz pierwszy, zdobywając pierwsze w historii polskiego sportu medale olimpijskie. To był początek polskiej historii olimpijskiej – podkreślił Prezydent. – Jestem przekonany, że w Paryżu nastąpi przekroczenie magicznej 300 medali olimpijskich dla Polski. Z całego serca życzę, aby pierwsze dwa medale, które przełamią liczbę 300, były medalami złotymi – powiedział Andrzej Duda.

Pierwsze Kolędowanie Rodziny Olimpijskiej za nami. Zespół Zakopower ze swoim liderem Sebastianem Karpielem-Bułecką zaprezentowali wyśmienitą formę i doskonały repertuar. Kolędy w ich wykonaniu to wyjątkowa uczta dla zmysłów. Nie możemy już doczekać się kolejnego kolędowania za rok!

Partnerem Głównym wydarzenia była Krajowa Grupa Spożywcza SA z marką Polski Cukier.

PKOl – ToP

Ostatnia galeria

Obejrzyj fotogalerię

Rozważanie na kwiecień

Przykazanie miłości nie jest nakazem, ale zaproszeniem

Jeśli miłość Boga zapuściła w człowieku głębokie korzenie, to jest on w stanie kochać nawet tych, którzy na to nie zasługują, tak jak to właśnie czyni Bóg względem nas..Ojciec i matka nie kochają swoich dzieci tylko wtedy, gdy na to zasługują: kochają je zawsze, chociaż oczywiście dają im do zrozumienia, kiedy popełniają błędy. Uczymy się od Boga, aby zawsze chcieć tylko i jedynie dobra a nigdy zła. Uczymy się patrzeć na drugiego nie tylko naszymi oczyma, ale także spojrzeniem Boga, które jest spojrzeniem Jezusa Chrystusa. Jest to spojrzenie, który pochodzi z serca i nie zatrzymuje się na tym co powierzchowne, przechodzi ponad pozorami i udaje się jemu pojąć najgłębsze pragnienia drugiego: by być wysłuchanym, by bezinteresownie zwrócić na niego uwagę, jednym słowem: by być kochanym.
czytaj więcej

Goście

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia,Nowego Roku i Olimpiady w Soczi całej rodzinie sportowej ...
czytaj wiecej