33 Ogólnopolskie Spotkanie Opłatkowe Rodziny Sportowej

33 Ogólnopolskie Spotkanie Opłatkowe Rodziny Sportowej

Na zaproszenie Dyrektora COS Witolda Romana i Ks Bp Andrzeja F. Dziuby - Biskupa Łowickiego odpowiedzieli trenerzy i działacze klubów sportowych, sportowcy ze stowarzyszeń sportowych, parafialnych klubów sportowych, regionalne rady olimpijskie, szkoły imienia Olimpijczyków Polskich.

 

Przybyli również wybitni sportowcy, byli i obecni trenerzy, działacze sportowi, między innymi Apoloniusz Tajner, Mieczysław Nowicki, czy Zbigniew Bródka - utytułowany panczenista, mistrz olimpijski, specjalizujący się na dystansie 1500 metrów.

W tym ważnym wydarzeniu wzięli też udział ksiądz biskup Marian Florczyk z diecezji kieleckiej, wielki przyjaciel ludzi sportu, przedstawiciele SALOS, Duszpasterz Polskich Sportowców Ks. Edward Pleń oraz duszpasterze diecezjalni. W spotkaniu uczestniczyło około 500 osób.

Biskup Marian Florczyk złożył życzenia wszystkim uczestnikom spotkania, poświęcił też opłatki, którymi dzielili się ludzie sportu. Na zakończenie odbyło się wspólne kolędowanie i wieczerza wigilijna.

Ostatnia galeria

Obejrzyj fotogalerię

Zaproszenie

Wiosenne spotkanie diecezjalnych duszpasterzy sportowców

Wiosenne spotkanie diecezjalnych duszpasterzy sportowców odbędzie się w Centrum Olimpijskim im. Jana Pawła II (Muzeum Sportu i Turystyki) w Warszawie, ul. Wybrzeże Gdyńskie 4. Rozpocznie się o godz. 10.30
czytaj więcej

XXII Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Duchowieństwa w szachach klasycznych

XXII Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Duchowieństwa, w szachach klasycznych odbędą się w Wyższym Seminarium Duchownym w Sandomierzu, ul. Stefana Żeromskiego 6, 27-600 Sandomierz, w dniach od 10 do 15 lipca 2023 roku na dystansie 9-u rund systemem szwajcarskim.
czytaj więcej

Rozważanie na marzec

Alkoholizm

- Znałam go krótko. Wydawał mi się interesujący. Był jakiś inny. Prawie dziwny. Inny niż wszyscy, których znałam. Mnie to nie przeszkadzało. Wprost przeciwnie. Nosił w sobie jakąś tajemnicę, co jeszcze bardziej uatrakcyjniało mi jego osobowość. - A jak odbierali go inni? - Mamę ujął nieskazitelnymi manierami i elegancką powierzchownością. Zresztą był u nas w domu nie więcej niż dwa razy. A teraz mogę odpowiedzieć, że niezależnie od wszystkiego, ukrywał się ze swoim alkoholizmem. Przy mnie nie pił. Ale pamiętam ten pierwszy raz. - Kiedy to było?
czytaj więcej

Goście

Szczęść Boże! Wyrażam swoją radość z powstania strony. Zapraszam też na www.sportowcy.czest.pl - stronę ...
czytaj wiecej