33 Ogólnopolskie Spotkanie Opłatkowe Rodziny Sportowej

33 Ogólnopolskie Spotkanie Opłatkowe Rodziny Sportowej

Na zaproszenie Dyrektora COS Witolda Romana i Ks Bp Andrzeja F. Dziuby - Biskupa Łowickiego odpowiedzieli trenerzy i działacze klubów sportowych, sportowcy ze stowarzyszeń sportowych, parafialnych klubów sportowych, regionalne rady olimpijskie, szkoły imienia Olimpijczyków Polskich.

 

Przybyli również wybitni sportowcy, byli i obecni trenerzy, działacze sportowi, między innymi Apoloniusz Tajner, Mieczysław Nowicki, czy Zbigniew Bródka - utytułowany panczenista, mistrz olimpijski, specjalizujący się na dystansie 1500 metrów.

W tym ważnym wydarzeniu wzięli też udział ksiądz biskup Marian Florczyk z diecezji kieleckiej, wielki przyjaciel ludzi sportu, przedstawiciele SALOS, Duszpasterz Polskich Sportowców Ks. Edward Pleń oraz duszpasterze diecezjalni. W spotkaniu uczestniczyło około 500 osób.

Biskup Marian Florczyk złożył życzenia wszystkim uczestnikom spotkania, poświęcił też opłatki, którymi dzielili się ludzie sportu. Na zakończenie odbyło się wspólne kolędowanie i wieczerza wigilijna.

Ostatnia galeria

Obejrzyj fotogalerię

Rozważanie na kwiecień

Przykazanie miłości nie jest nakazem, ale zaproszeniem

Jeśli miłość Boga zapuściła w człowieku głębokie korzenie, to jest on w stanie kochać nawet tych, którzy na to nie zasługują, tak jak to właśnie czyni Bóg względem nas..Ojciec i matka nie kochają swoich dzieci tylko wtedy, gdy na to zasługują: kochają je zawsze, chociaż oczywiście dają im do zrozumienia, kiedy popełniają błędy. Uczymy się od Boga, aby zawsze chcieć tylko i jedynie dobra a nigdy zła. Uczymy się patrzeć na drugiego nie tylko naszymi oczyma, ale także spojrzeniem Boga, które jest spojrzeniem Jezusa Chrystusa. Jest to spojrzenie, który pochodzi z serca i nie zatrzymuje się na tym co powierzchowne, przechodzi ponad pozorami i udaje się jemu pojąć najgłębsze pragnienia drugiego: by być wysłuchanym, by bezinteresownie zwrócić na niego uwagę, jednym słowem: by być kochanym.
czytaj więcej

Goście

Wspieramy wszystkie inicjatywy związane ze sportem i turystyką wodną. Zespół serwisu www.yachtaman.pl
czytaj wiecej