XIV Rodzinna majówka rowerowa

XIV Rodzinna majówka rowerowa

Blisko 600 osób wyruszyło wraz z bp. Marianem Florczykiem na Rodzinną Majówkę Rowerową. W sobotę, 18 maja 2019 r. o godz. 10.00 uczestnicy wystartowali z placu św. Jana Pawła II. Celem, jak co roku, był Kaczyn. Imprezę zwieńczył festyn rodzinny w Borkowie.

Na 18 maja przypada dzień urodzin świętego Jana Pawła II, a Majówka Rowerowa jest formą uczczenia pamięci o Papieżu Polaku. – „Podczas pielgrzymki do Polski Ojciec Święty  mówił  w Kielcach o rodzinie. Nasza majówka to spojrzenie na rodzinę nie tylko rozumianą tradycyjnie, ale jako społeczność. Współczesne miasta zatraciły wspólnotowość. Żyjemy w samotności. Celem naszej majówki jest to, by zebrać się i poczuć wspólnotę miasta i regionu. Bez wspólnoty będzie nam ciężko żyć” – mówił bp Marian Florczyk.

Na rowery wsiedli zarówno ci najmłodsi, jak i nieco starsi. – „Podobnie jak Karol Wojtyła, urodziłem się 18 maja, tylko 19 lat później, kiedy mój rodzinny Lwów jeszcze był w Polsce. W majówce rowerowej uczestniczę już po raz trzeci. Cenię sobie to, że można przejechać się na rowerze w miłym towarzystwie” – opowiadał Leszek Mozer, jeden z uczestników. – „Razem z rodziną jesteśmy tu już po raz trzeci. Jedziemy dla zdrowia i dla miłego spędzenia czasu. Jeździmy regularnie, więc nie jest to dla nas duże wyzwanie” – mówił pan Marcin, który na majówkę rowerową wybrał się z żoną i dwójką dzieci.

Trasa liczyła 22 kilometry. Po drodze uczestnicy zatrzymali się w Kaczynie. W tamtejszym kościele odbyło się nabożeństwo majowe i modlitwa w intencji mam. Zwieńczeniem wydarzenia był festyn rodzinny w Borkowie.

tekst za: em.kielce.pl

 

Ostatnia galeria

Obejrzyj fotogalerię

Zaproszenie

27 Ogólnopolskie Igrzyska Młodzieży Salezjańskiej

27 Ogólnopolskie Igrzyska Młodzieży Salezjańskiej odbędą się w dniach 20-22 września 2019 roku w Łodzi w czterech dyscyplinach sportowych: piłka nożna, siatkówka, koszykówka i tenis stołowy. Weźmie w nich udział prawie 1399 dzieci i młodzieży.
czytaj więcej

22 Ogólnopolskie rozgrywki salezjańskich animatorów sportowych

22 Ogólnopolskie rozgrywki salezjańskich animatorów sportowych odbędą się w dniach 18-20 października 2019 roku w Ostrowie Wielkopolskim.
czytaj więcej

Rozważanie na wrzesień

Wielka siła modlitwy

To spotkanie przywodzi mi na myśl podobne spotkania z przeszłości, które były bardzo piękne i głęboko wpisały mi się w pamięć. Przyglądanie się temu życiu, wypełnionemu miłością do Pana, temu życiu Maryi — którą całkowicie pochłania słuchanie Pana, czyli słuchanie słowa Bożego, skierowanego przez Boga do dzisiejszej ludzkości — jest dla mnie zawsze źródłem wielkiego natchnienia, wielkiego pokrzepienia.
czytaj więcej

Goście

Szczęść Boże. Bardzo się cieszę, że ta strona wreszcie zaistniała. Oby była okazją do jeszcze lepszego ...
czytaj wiecej