Zaproszenie na pielgrzymkę sportowców

Zaproszenie na pielgrzymkę sportowców

Kapituła Generalna Katolickiego Stowarzyszenia Sportowego Rzeczypospolitej Polskiej w Warszawie ma wielki zaszczyt zaprosić na XXVIII Ogólnopolską Pielgrzymkę Sportowców Polskich do Matki Boskiej Częstochowskiej, która odbędzie się dniu 9 czerwca 2018 r. oraz nad wręczanym z tej okazji Ogólnopolskim Wyróżnieniem dla działaczy, nauczycieli wychowania fizycznego, trenerów, sponsorów i samorządowców oraz księży. Patronat honorowy objął Minister Sportu i Turystyki Witold Bańka i Ksiądz Biskup Marian Florczyk Delegat Konferencji Episkopatu Polski ds. duszpasterstwa sportowców.

 

Kapituła Generalna KSS RP ustanowiła to Ogólnopolskie Wyróżnienia dla wszystkich osób, które w naszej Ojczyźnie bezinteresownie wdrażają ideę wychowywania dzieci i młodzieży poprzez sport i rekreację, opartą na zasadach etyki i wiary katolickiej, a przez to przybliżają ich do Pana Boga. Wyróżnienie wręczane jest co roku, na Jasnej Górze, podczas spotkania pielgrzymów oraz dzieci i młodzieży reprezentującej kluby sportowe z całej Polski, w auli im. Ojca Augustyna Kordeckiego.

 

Imprezą towarzyszącą tym wspaniałym wydarzeniom jest finał Turnieju Piłki Nożnej Chłopców o Puchar Polski w kategorii ministrantów i parafialnych klubów sportowych.

Natomiast punktem kulminacyjnym tej Pielgrzymki jest złożenie przed cudownym obrazem Matki Boskiej Częstochowskiej ślubowania, przez wszystkich na niej obecnych pielgrzymów, sumienności, pracowitości na treningach, przestrzegania zasad fair-play i bycia wzorem sportowca.

 

Objęcie  patronatem medialnym tych wspaniałych, oczekiwanych wydarzeń przez wszystkich wierzących sportowców, przyczyni się do podniesienia ich rangi i popularyzacji oraz motywacji, ogromnej rzeszy działaczy, trenerów i sportowców do jeszcze większej działalności na rzecz wychowywania młodego pokolenia poprzez sport i rekreację dla dobra nas i ukochanej Ojczyzny.

 

PROGRAM:

9.30 –  powitanie przybyłych delegacji na Jasną Górę w auli Papieskiej

9.40 –  zabranie głosu przez zaproszonych gości. 

9.50 – świadectwa sportowców, 

10.00 – występ artystyczny

10.30 – wręczenie ogólnopolskich wyróżnień nominowanym samorządowcom – prezydentom, wójtom, starostom, księżom i działaczom sportowym 

12.00 – Msza św. w Bazylice pw. Znalezienia Krzyża Świętego i Narodzenia Najświętszej Maryi Panny

13.00 – Droga Krzyżowa

14.00 - 18.00 – Ogólnopolskie rozgrywki w Piłkę Nożną i Tenisa Stołowego Uczniowskich i Parafialnych Klubów Sportowych na obiektach Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie

 

 

Ostatnia galeria

Obejrzyj fotogalerię

Zaproszenie

21 Ogólnopolskie Rozgrywki Salezjańskich Animatorów Sportowych

21 Ogólnopolskie Rozgrywki Salezjańskich Animatorów Sportowych odbędą się w dniach 19-21 października 2018 roku w Żyrardowie.
czytaj więcej

Jesienne spotkanie diecezjalnych duszpasterzy sportowców

Jesienne spotkanie diecezjalnych duszpasterzy sportowców odbędzie się 14 listopada 2018 roku w Ośrodku Konferencyjno - Rekolekcyjnym w Porszewicach (archidiecezja łódzka).
czytaj więcej

Rozważanie na październik

Rozważania różańcowe

Tajemnice radosne I. Zwiastowanie Maryja zaufała Bogu. Zrezygnowała z własnych, szlachetnych planów. Stała się nową Ewą. Nie powtórzyła dramatu grzechu pierworodnego. Nie skupiła się na swoich wątpliwościach i lękach. Oddała siebie i swoje życie do wyłącznej dyspozycji Boga.
czytaj więcej

Goście

Szczęść Boże! Wyrażam swoją radość z powstania strony. Zapraszam też na www.sportowcy.czest.pl - stronę ...
czytaj wiecej