21 Mistrzostwa Polski Księży i Kleryków 2018 w Wiśle na Stożku

21 Mistrzostwa Polski Księży i Kleryków 2018 w Wiśle na Stożku

W sobotę 20 stycznia na stoku Stożka w Wiśle Łabajowie zostały rozegrane XXI Mistrzostwa Polski Księży i Kleryków w narciarstwie alpejskim

XXI Mistrzostwa Polski Księży i Kleryków w Narciarstwie Alpejskim rozegrane w sobotę na stoku Stożka w Wiśle Łabajowie to zawody z bogatą tradycją. Skupiają kapłanów głównie z archidiecezji katowickiej, ale także diecezji bielsko-żywieckiej oraz gościnnie innych stron Polski.

W tym roku zawody zgromadziły na starcie 10 księży i 3 kleryków. Wielu kapłanów zatrzymały obowiązki duszpasterskie m.in. kolęda.

- Celem tych zawodów jest pokazanie, że księża też uprawiają sport, że to nie tylko siedzenie w konfesjonale. Kościół musi też wychodzić do ludzi. I w ten sposób staramy się pokazać, że to możliwe, także na nartach. Chcemy pokazać otwartość Kościoła na ludzi i dzisiejsze czasy – tłumaczył ks. Szymon Kos z parafii św. Jadwigi w Chorzowie, współorganizator zawodów.

Na Stożku w tym roku można było zobaczyć stałego bywalca mistrzostw, a zarazem najstarszego ich uczestnika – 76 letniego ks. Władysława Nowobilskiego, ks. Józefa Walusiaka z parafii św. Józefa Robotnika w Janowicach czy ks. Damiana Copka, duszpasterza akademickiego z parafii katedralnej w Katowicach.

Właśnie ks. Copek wygrał rywalizację w kategorii wiekowej 36-45 lat. Drugie miejsce zajął ks. Łukasz Skiba z parafii św. Bartłomieja Apostoła z Bierunia Starego, a trzeci był ks. Mirosław Lenart z Krakowa.

Kategorię wiekową 46-55 lat wygrał o. Cyrus Kucharski, franciszkanin. Natomiast w kategorii wiekowej 55-65 lat najlepszy okazał się o. Dobrosław Mężyk, franciszkanin. Drugi był ks. Krzysztof Sontag z parafii Matki Bożej Różańcowej w Lędzinach, a trzeci ks. Józef Walusiak.

Wśród kleryków najlepszy okazał się Jakub Gojny z rybnickiej parafii św. Teresy od Dziesiątka Jezus. Drugi był Kamil Pyta z parafii św. Michała Archanioła w Michałkowicach, a trzeci był Dawid Gawenda z parafii św. Józefa w Rudzie Śląskiej.

Mottem tegorocznej rywalizacji były słowa Jana Pawła II: „Kościół postrzega sport jako potężny element moralnego i społecznego wychowania”

Ostatnia galeria

Obejrzyj fotogalerię

Rozważanie na kwiecień

Przykazanie miłości nie jest nakazem, ale zaproszeniem

Jeśli miłość Boga zapuściła w człowieku głębokie korzenie, to jest on w stanie kochać nawet tych, którzy na to nie zasługują, tak jak to właśnie czyni Bóg względem nas..Ojciec i matka nie kochają swoich dzieci tylko wtedy, gdy na to zasługują: kochają je zawsze, chociaż oczywiście dają im do zrozumienia, kiedy popełniają błędy. Uczymy się od Boga, aby zawsze chcieć tylko i jedynie dobra a nigdy zła. Uczymy się patrzeć na drugiego nie tylko naszymi oczyma, ale także spojrzeniem Boga, które jest spojrzeniem Jezusa Chrystusa. Jest to spojrzenie, który pochodzi z serca i nie zatrzymuje się na tym co powierzchowne, przechodzi ponad pozorami i udaje się jemu pojąć najgłębsze pragnienia drugiego: by być wysłuchanym, by bezinteresownie zwrócić na niego uwagę, jednym słowem: by być kochanym.
czytaj więcej

Goście

Szczęść Boże! Wyrażam swoją radość z powstania strony. Zapraszam też na www.sportowcy.czest.pl - stronę ...
czytaj wiecej