21 Mistrzostwa Polski Księży i Kleryków 2018 w Wiśle na Stożku

21 Mistrzostwa Polski Księży i Kleryków 2018 w Wiśle na Stożku

W sobotę 20 stycznia na stoku Stożka w Wiśle Łabajowie zostały rozegrane XXI Mistrzostwa Polski Księży i Kleryków w narciarstwie alpejskim

XXI Mistrzostwa Polski Księży i Kleryków w Narciarstwie Alpejskim rozegrane w sobotę na stoku Stożka w Wiśle Łabajowie to zawody z bogatą tradycją. Skupiają kapłanów głównie z archidiecezji katowickiej, ale także diecezji bielsko-żywieckiej oraz gościnnie innych stron Polski.

W tym roku zawody zgromadziły na starcie 10 księży i 3 kleryków. Wielu kapłanów zatrzymały obowiązki duszpasterskie m.in. kolęda.

- Celem tych zawodów jest pokazanie, że księża też uprawiają sport, że to nie tylko siedzenie w konfesjonale. Kościół musi też wychodzić do ludzi. I w ten sposób staramy się pokazać, że to możliwe, także na nartach. Chcemy pokazać otwartość Kościoła na ludzi i dzisiejsze czasy – tłumaczył ks. Szymon Kos z parafii św. Jadwigi w Chorzowie, współorganizator zawodów.

Na Stożku w tym roku można było zobaczyć stałego bywalca mistrzostw, a zarazem najstarszego ich uczestnika – 76 letniego ks. Władysława Nowobilskiego, ks. Józefa Walusiaka z parafii św. Józefa Robotnika w Janowicach czy ks. Damiana Copka, duszpasterza akademickiego z parafii katedralnej w Katowicach.

Właśnie ks. Copek wygrał rywalizację w kategorii wiekowej 36-45 lat. Drugie miejsce zajął ks. Łukasz Skiba z parafii św. Bartłomieja Apostoła z Bierunia Starego, a trzeci był ks. Mirosław Lenart z Krakowa.

Kategorię wiekową 46-55 lat wygrał o. Cyrus Kucharski, franciszkanin. Natomiast w kategorii wiekowej 55-65 lat najlepszy okazał się o. Dobrosław Mężyk, franciszkanin. Drugi był ks. Krzysztof Sontag z parafii Matki Bożej Różańcowej w Lędzinach, a trzeci ks. Józef Walusiak.

Wśród kleryków najlepszy okazał się Jakub Gojny z rybnickiej parafii św. Teresy od Dziesiątka Jezus. Drugi był Kamil Pyta z parafii św. Michała Archanioła w Michałkowicach, a trzeci był Dawid Gawenda z parafii św. Józefa w Rudzie Śląskiej.

Mottem tegorocznej rywalizacji były słowa Jana Pawła II: „Kościół postrzega sport jako potężny element moralnego i społecznego wychowania”

Ostatnia galeria

Obejrzyj fotogalerię

Zaproszenie

XIV Diecezjalny turniej szachów rodzinnych Czeremcha 2018

I. CELE TURNIEJU: - uczczenie Świętej Rodziny i patronki szachów św. Teresy z Avila - umocnienie więzi rodzinnych - podnoszenie poziomu gry w szachy II. TERMIN ZAWODÓW: - 25 listopada 2018 niedziela o godz. 10.30 - 9.00 – Msza św. w kościele w Czeremsze III. MIEJSCE ROZGRYWEK: - Zespół Szkół Przedszkolno – Szkolnych w Czeremsze – budynek Szkoły Podstawowej ul. Szkolna 2 IV. ORGANIZATORZY: - Parafia Rzymskokatolicka w Czeremsze - Diecezjalne Duszpasterstwo Sportu Diecezji Drohiczyńskiej V. UCZESTNICY: - w turnieju mogą brać udział wszystkie zainteresowane rodziny: dziadkowie, rodzice, dzieci, ciocia, wujek, stryjek, stryjenka. Drużyna (rodzina) liczy 2 osoby (może być jeden rezerwowy). Rodzina wystawia dowolną ilość drużyn. VI. SYSTEM ROZGRYWEK: - 7 rund systemem szwajcarskim w tempie po 15 minut dla każdego zawodnika, regulamin szachów szybkich, kojarzenie komputerowe programem ChessArbiter, o kolejności końcowej decydują::punkty meczowe, cząstkowe (zawodników), wynik bezpośredniego spotkania, punkty na pierwszej szachownicy. VII. SĘDZIOWANIE: - opiekę sędziowską będzie prowadził sędzia Marek Uściński VIII. NAGRODY: - każda drużyna turnieju otrzyma pamiątkowy dyplom i upominek a trzy najlepsze rodziny otrzymają medale, puchary, czasopisma szachowe i inne. X. ZGŁOSZENIA: - w treści zgłoszenia powinna być nazwa drużyny, nazwisko kapitana i zawodników (w kolejności szachownic - 1,2 lub 3), kategoria szachowa, rok urodzenia i miejscowość, - zgłoszenia proszę przesyłać pod adres: kdomar@wp.pl, lub telefonicznie 602826454 lub też na stronie internetowej: http://www.chessarbiter.com/turnieje.php,
czytaj więcej

Rozważanie na listopad

Wykorzystać śmierć dla życia

Śmierć traktuje się zazwyczaj bardzo negatywnie. Bo i rzeczywiście jest doświadczeniem negatywności, zła, bezsensu. Powoduje lęk i smutek, który dopada człowieka, gdy wyraźniej uprzytomni sobie swoje przemijanie. Śmierć cały czas wkrada się pod różnymi postaciami w życie. Mniej lub bardziej uświadamiamy sobie wtedy pytania, jakie stawia ona nam samym. Bezradność w odpowiedzi na nie sprawia, że ludzie, przede wszystkim w zsekularyzowanych społeczeństwach, dążą do minimalizowania rzeczywistości śmierci.
czytaj więcej

Goście

Za posrednictwem tej strony, z dalekiego Chile, w kontekscie noworocznym, chce podziekowac wszystkim polskim sportowcom ...
czytaj wiecej