21 Mistrzostwa Polski Księży i Kleryków 2018 w Wiśle na Stożku

21 Mistrzostwa Polski Księży i Kleryków 2018 w Wiśle na Stożku

W sobotę 20 stycznia na stoku Stożka w Wiśle Łabajowie zostały rozegrane XXI Mistrzostwa Polski Księży i Kleryków w narciarstwie alpejskim

XXI Mistrzostwa Polski Księży i Kleryków w Narciarstwie Alpejskim rozegrane w sobotę na stoku Stożka w Wiśle Łabajowie to zawody z bogatą tradycją. Skupiają kapłanów głównie z archidiecezji katowickiej, ale także diecezji bielsko-żywieckiej oraz gościnnie innych stron Polski.

W tym roku zawody zgromadziły na starcie 10 księży i 3 kleryków. Wielu kapłanów zatrzymały obowiązki duszpasterskie m.in. kolęda.

- Celem tych zawodów jest pokazanie, że księża też uprawiają sport, że to nie tylko siedzenie w konfesjonale. Kościół musi też wychodzić do ludzi. I w ten sposób staramy się pokazać, że to możliwe, także na nartach. Chcemy pokazać otwartość Kościoła na ludzi i dzisiejsze czasy – tłumaczył ks. Szymon Kos z parafii św. Jadwigi w Chorzowie, współorganizator zawodów.

Na Stożku w tym roku można było zobaczyć stałego bywalca mistrzostw, a zarazem najstarszego ich uczestnika – 76 letniego ks. Władysława Nowobilskiego, ks. Józefa Walusiaka z parafii św. Józefa Robotnika w Janowicach czy ks. Damiana Copka, duszpasterza akademickiego z parafii katedralnej w Katowicach.

Właśnie ks. Copek wygrał rywalizację w kategorii wiekowej 36-45 lat. Drugie miejsce zajął ks. Łukasz Skiba z parafii św. Bartłomieja Apostoła z Bierunia Starego, a trzeci był ks. Mirosław Lenart z Krakowa.

Kategorię wiekową 46-55 lat wygrał o. Cyrus Kucharski, franciszkanin. Natomiast w kategorii wiekowej 55-65 lat najlepszy okazał się o. Dobrosław Mężyk, franciszkanin. Drugi był ks. Krzysztof Sontag z parafii Matki Bożej Różańcowej w Lędzinach, a trzeci ks. Józef Walusiak.

Wśród kleryków najlepszy okazał się Jakub Gojny z rybnickiej parafii św. Teresy od Dziesiątka Jezus. Drugi był Kamil Pyta z parafii św. Michała Archanioła w Michałkowicach, a trzeci był Dawid Gawenda z parafii św. Józefa w Rudzie Śląskiej.

Mottem tegorocznej rywalizacji były słowa Jana Pawła II: „Kościół postrzega sport jako potężny element moralnego i społecznego wychowania”

Ostatnia galeria

Obejrzyj fotogalerię

Zaproszenie

XIII Mistrzostwa Europy księży w piłce halowej

XIII Mistrzostwa Europy księży w piłce halowej odbędą się w dniach 25-28 lutego w Czarnogórze.
czytaj więcej

IV Zimowe Igrzyska w narciarstwie alpejskim młodzieży salezjańskiej.

IV Zimowe Igrzyska w narciarstwie alpejskim młodzieży salezjańskiej odbędą się w Wiśle - Stożku 4 marca 2019 roku.
czytaj więcej

Rozważanie na luty

Pokochać z głową

A tak wracamy do pytania o miłość. Czy to, o czym mówiliśmy na początku, to była miłość? Przecież - jak słusznie teraz mówisz - "Ja naprawdę myślałam, że pociąg seksualny to jest miłość, że wystarczy, gdy nam dobrze w łóżku. A naprawdę wcale go nie znałam". "Bo kiedy miałem okazję wiedzieć kim ona jest? Wobec tego czy można mówić, że zdecydowałem się na zaślubienie jej dobrowolnie?".
czytaj więcej

Goście

Szczęść Boże. Bardzo się cieszę, że ta strona wreszcie zaistniała. Oby była okazją do jeszcze lepszego ...
czytaj wiecej