“SALOS Family Camp”: ogólnopolskie spotkanie rodzin Salezjańskiej Organizacji Sportowej

“SALOS Family Camp”: ogólnopolskie spotkanie rodzin Salezjańskiej Organizacji Sportowej

Od 25 do 28 czerwca Czerwińsk nad Wisłą stał się miejscem ogólnopolskiego spotkania rodzin Salezjańskiej Organizacji Sportowej.

Wydarzenie miało szczególny charakter, gdyż SALOS obchodzi jubileusz 30-lecia istnienia. SALOS Family Camp to pierwsze w historii ogólnopolskie spotkanie dla rodzin związanych z salezjańskim sportem, które dało możliwość integracji rodzinnej poprzez modlitwę, sport i zabawę. Wydarzenie zgromadziło blisko 600  uczestników z 6 salezjańskich polskich inspektorii (sióstr salezjanek i salezjanów). Byli to przede wszystkim sportowcy, trenerzy, prezesi lokalnych stowarzyszeń SALOS i ich rodziny, a także rodziny ukraińskie przebywające w dziełach salezjańskich w Polsce.

Podczas otwarcia wydarzenia poświęcono sztandar Salezjańskiej Organizacji Sportowej RP, którego dokonał ks. Piotr Sosnowski, wikariusz inspektora, oraz wręczono medale 30-lecia dla najbardziej zasłużonych członków SALOS RP.

W czasie trwania spotkania na uczestników czekało wiele atrakcji: bieg z okazji 30-lecia istnienia SALOSu ulicami Czerwińska, sympozjum "Pokolenia młodzieży", rozgrywki sportowe, koncerty zespołu Słowiany, duetu akordeonowego Vertim&Mamzel oraz Michała Wojtusika. Na scenie SALOS Family Camp pojawił się także kabaret A JAK.

Warty zauważenia jest pokaz fire show w wykonaniu grupy Jo Art Show.

Uczestnicy spotkania mogli się spotkać ze złotym medalistą z Soczi Zbigniewem Bródką, Mieczysławem Nowickim, Michałem Bąkiewiczem. Odbyły się też warsztaty o rodzinie. W trakcie SALOS Family Camp wiele czasu poświęcono na aspekt duchowy i modlitwę, a wśród nich warto zaznaczyć specjalne nabożeństwo w intencji rodzin oraz Eucharystię dziękczynną z okazji 100-lecia obecności sióstr salezjanek na ziemiach polskich.

Rodzina z plakatu wystosowała  apel rodzin obecnych na spotkaniu do rodzin w Polsce prosząc byśmy dawali świadectwo o rodzinie każdego dnia

Na zakończenie spotkania ks. inspektor Tadeusz Jarecki, skierował do organizatorów i uczestników słowa podziękowań i udzielił błogosławieństwa Bożego za wstawiennictwem Maryi Wspomożycielki Wiernych.

Pomysłodawcą spotkanie rodzin był ks. Edward Pleń SDB.

Ostatnia galeria

Obejrzyj fotogalerię

Zaproszenie

Zmiana miejsca rekolekcji dla duszpasterzy sportowców

Ze względu na pobyt co najmniej do końca sierpnia 2022 roku Uchodźców z Ukrainy w Ośrodku Rekolekcyjnym w Rybakach, miejscem rekolekcji dla duszpasterzy sportowców w dniach 19-22 września będzie OŚRODEK SPOTKAŃ i FORMACJIARCHIDIECEZJI KATOWICKIEJ w Brennej, ul. Leśników 38.
czytaj więcej

Rozważanie na sierpień

Drobne gesty

Pewien stary człowiek siedzi codziennie przed drzwiami swojego domu. Wielu ludzi przechodzi każdego dnia obok niego. On zna ich prawie wszystkich z widzenia. Któregoś dnia nagle ktoś zatrzymał się przed nim; stary człowiek był tym szczerze zaskoczony. Przechodzień uśmiechnął się i wręczył mu małą paczkę tytoniu, mówiąc: „To do fajeczki. Trzymaj się”. Przez wiele dni ów stary człowiek był nad wyraz szczęśliwy z powodu drobnego gestu.
czytaj więcej

Goście

Szczęść Boże! Wyrażam swoją radość z powstania strony. Zapraszam też na www.sportowcy.czest.pl - stronę ...
czytaj wiecej