Euro 2020: Czas na wielkie piłkarskie święto!

Euro 2020: Czas na wielkie piłkarskie święto!

Kibice i sympatycy futbolu czekali na to bardzo długo. Już dziś wieczorem oficjalnie rozpoczną się Mistrzostwa Europy w piłce nożnej. Reprezentacja Polski wystąpi na Euro po raz czwarty. Pierwszy mecz biało-czerwonych odbędzie się w poniedziałek, a naszym rywalem będzie Słowacja.

 

W piątkowy wieczór na Stadionie Olimpijskim w Rzymie oficjalnie zainaugurowane zostanie 16. edycja piłkarskich Mistrzostw Europy UEFA. W pierwszym meczu jaki będzie można obejrzeć w ramach Euro 2020 - organizatorzy zdecydowali się używać starej nazwy imprezy, która przez pandemię została przesunięta o rok – Włochy zmierzą się z Turcją. Podczas całych mistrzostw, których historia sięga 1958 roku, rozegranych zostanie 51 spotkań, a na boiskach zobaczymy 24 reprezentacje narodowe, które podzielone zostały na sześć grup. Po dwie czołowe z każdej oraz cztery z najlepszym bilansem spośród tych, które zajmą trzecie lokaty, awansują do 1/8 finału. Począwszy od niej obowiązywać będzie system pucharowy, czyli przegrywający odpada. Finał Euro 2020 odbędzie się 11 lipca na Wembley w Londynie. 

Reprezentacja Polski wystąpi na Mistrzostwach Europy po raz czwarty. Dotychczas nasi piłkarze dwukrotnie odpadli z ME po fazie grupowej, a pięć lat temu dotarli do ćwierćfinału, przegrywając w nim w serii rzutów karnych z późniejszym triumfatorem - Portugalią. Tym razem w fazie grupowej podopieczni Paulo Sousy zmierzą się ze Słowacją, Hiszpanią i Szwecją. Polscy piłkarze na bazy przygotowawcze do Euro 2020 wybrali Opalenicę i Sopot – to właśnie z Trójmiasta będą wyruszać na kolejne spotkania. Przed Mistrzostwami Europy biało-czerwoni rozegrali dwa mecze towarzyskie – w pierwszym zremisowali 1:1 z Rosją, w drugim 2:2 z Islandią.

Tytułu mistrzów Europy bronić będą na Euro 2020 Portugalczycy. Najbardziej utytułowane reprezentacje, które wezmą udział w imprezie to Niemcy i Hiszpanie, którzy triumfowali w mistrzostwach Starego Kontynentu po trzy razy.

Tegoroczne mistrzostwa Europy rozegrane zostaną na 11 stadionach w 11 krajach.

Status miast-gospodarzy uzyskały: Rzym, Londyn, Amsterdam, Bukareszt, Baku, Monachium, Budapeszt, Kopenhaga, Glasgow, Sankt Petersburg i Sewilla.

Reprezentacja Polski, która znalazła się w grupie E, zagra swoje mecze grupowe w Rosji (Sankt Petersburg) i Hiszpanii (Sewilla).

 

Terminarz reprezentacji Polski w fazie grupowej na Euro 2020:

14.06.2021 Polska – Słowacja (Sankt Petersburg, godz. 18:00)

19.06.2021 Hiszpania - Polska (Sewilla, godz. 21:00)

23.06.2021 Szwecja - Polska (Sankt Petersburg, godz. 18:00)

 

 

 

Ostatnia galeria

Obejrzyj fotogalerię

Zaproszenie

10 Mistrzostwa Polski Księży i Kleryków w biegach w Henrykowie

10 Mistrzostwa Polski Księży i Kleryków w biegach w Henrykowie odbędą się 4 września 2021 roku w Henrykowie (gmina Ziębice - archidiecezja wrocławska). Szczegółowe informacje znajdują się obok na stronie.
czytaj więcej

Rekolekcje dla duszpasterzy sportowców

Rekolekcje dla duszpasterzy sportowców odbędą się w dniach 27-30 września 2021 roku w "Księżówce" w Zakopanem. Rekolekcje wygłosi ks. bp Damian Muskus OFM. Zgłoszenia proszę przesyłać do 30 sierpnia na adres: Ks. Edward Pleń - edosdb@poczta.onet.pl - 663 020 371.
czytaj więcej

Rozważanie na lipiec

10 wskazówek wakacyjnych

1. Pożegnaj się z rodzicami, ale nigdy z Panem Bogiem. 2. Nie zapomnij zabrać plecaka, medalika i książeczki do nabożeństwa. 3. Zabierz wygodne buty, abyś mógł dojść do kościoła.
czytaj więcej

Goście

Za posrednictwem tej strony, z dalekiego Chile, w kontekscie noworocznym, chce podziekowac wszystkim polskim sportowcom ...
czytaj wiecej