II Mistrzostwa Polski Duchowieństwa w Biegach Górskich

 
II Mistrzostwa Polski Duchowieństwa w Biegach Górskich

II Mistrzostwa Polski Duchowieństwa w Biegach Górskich na Górskim Biegu Frassatiego

W tym roku, 19 czerwca księża, zakonnicy i zakonnice staną po raz drugi na starcie Mistrzostw Polski Duchowieństwa w Biegach Górskich w Międzybrodziu Bialskim w Beskidzie Małym.

Kategoria specjalna zostanie rozegrana przy okazji trzeciego Górskiego Biegu Frassatiego – beskidzkiego półmaratonu terenowego organizowanego przez „Gościa Niedzielnego” i „Radio eM” od 2019 r.

Po trudnym roku pandemii organizacja imprezy stała pod dużym znakiem zapytania. Świeżo odmrażane restrykcje sprawiły, że 19 czerwca na linii startu pojawi się 300 zawodników i zawodniczek – wśród nich kilkunastu księży i zakonników oraz – po raz pierwszy w historii biegu – siostra zakonna.

W komplecie pojawią się też zeszłoroczni medaliści w rywalizacji duchowieństwa: księża Tomasz Szady, Michał Kozak i Marcin Hodana.

Zeszłoroczna, rozegrana w strugach deszczu rywalizacja przyniosła wiele emocji. Ostatecznie zwyciężył debiutujący w górach ks. Tomasz. W tym roku prognozy pogody są bardziej optymistyczne, a braterska walka o medale zapowiada równie emocjonująco. Na relacje z imprezy zapraszamy na fanpage facebookowy, youtube oraz do portalu Gosc.pl. Start biegu 19 czerwca o godzinie 9:00.

Ostatnia galeria

Obejrzyj fotogalerię

Zaproszenie

10 Mistrzostwa Polski Księży i Kleryków w biegach w Henrykowie

10 Mistrzostwa Polski Księży i Kleryków w biegach w Henrykowie odbędą się 4 września 2021 roku w Henrykowie (gmina Ziębice - archidiecezja wrocławska). Szczegółowe informacje znajdują się obok na stronie.
czytaj więcej

Rekolekcje dla duszpasterzy sportowców

Rekolekcje dla duszpasterzy sportowców odbędą się w dniach 27-30 września 2021 roku w "Księżówce" w Zakopanem. Rekolekcje wygłosi ks. bp Damian Muskus OFM. Zgłoszenia proszę przesyłać do 30 sierpnia na adres: Ks. Edward Pleń - edosdb@poczta.onet.pl - 663 020 371.
czytaj więcej

Rozważanie na lipiec

10 wskazówek wakacyjnych

1. Pożegnaj się z rodzicami, ale nigdy z Panem Bogiem. 2. Nie zapomnij zabrać plecaka, medalika i książeczki do nabożeństwa. 3. Zabierz wygodne buty, abyś mógł dojść do kościoła.
czytaj więcej

Goście

Szczęść Boże! Wyrażam swoją radość z powstania strony. Zapraszam też na www.sportowcy.czest.pl - stronę ...
czytaj wiecej