Drużyna Duchowieństwa medalistą branżowych Mistrzostw Polski w szachach błyskawicznych i szybkich

Drużyna Duchowieństwa medalistą
branżowych Mistrzostw Polski w szachach błyskawicznych i szybkich

W dniach 11-12 grudnia 2020 odbyły się III branżowe Mistrzostwa Polski w szachach błyskawicznych i szybkich. Z powodów sanitarnych zawody odbyły się on-line na szachowej platformie internetowej Chess.com.

Drużyna duchowieństwa stanęła na podium w obu kategoriach, zajmując odpowiednio II i III miejsce. W rozegranych najpierw zawodach w szachach błyskawicznych (po 3 min. na zawodnika z 2 sek. dodatkiem za ruch) klasyfikacja przedstawiała się następująco: I miejsce – Administracja (18 pkt.), II miejsce – Duchowieństwo (14 pkt.), III miejsce – IT Internet (9,5 pkt.). W kategorii szachów szybkich (po 10 min. na zawodnika z 5 sek. dodatkiem za ruch): I miejsce – Wojsko (16 pkt.), II miejsce – Administracja (16 pkt.), III miejsce – Duchowieństwo (15,5 pkt.).

Drużynę duchowieństwa reprezentowali: ks. Jan Kojło (prawosławna diecezja białostocko-gdańska), ks. Sławomir Pawłowski (pallotyni), ks. Mirosław Brzoza (Zgromadzenie Księży Misjonarzy), ks. Krzysztof Domaraczeńko (diecezja drohiczyńska), o. Kamil Szadkowski (franciszkanie). Do wyniku drużynowego liczyły się osiągnięcia trzech najlepszych zawodników drużyny. Pracowała cała drużyna , ale najwięcej punktów zdobył ks. Jan Kojło, który też zdobył III miejsce w klasyfikacji indywidualnej mistrzostw w szachach szybkich.

W zawodach uczestniczyło odpowiednio 22 i 26 zawodników. Zawody w obydwu kategoriach rozegrano systemem szwajcarskim na dystansie 9 rund; arbitrem była sędzia klasy międzynarodowej Agnieszka Brustman, szachowa arcymistrzyni i wielokrotna mistrzyni Polski w szachach. Mistrzostwa zostały zorganizowane przez Polski Związek Szachowy i Towarzystwo Edukacyjno-Sportowe „Solvitur Ambulando”.

 

ks. Sławomir Pawłowski SAC

Ostatnia galeria

Obejrzyj fotogalerię

Zaproszenie

V Igrzyska Zimowe w narciarstwie alpejskim młodzieży salezjańskiej

V Igrzyska Zimowe w narciarstwie alpejskim młodzieży salezjańskiej odbędą się 6 marca 2021 roku w Wiśle - Stożek.
czytaj więcej

XVI Mistrzostwa Polski Księży w halowej piłce nożnej. KOMUNIKAT

Czcigodni Kapłani !!! W związku z niepewną sytuacją epidemiologiczną po konsultacjach z niektórymi z Was, a także władzami samorządowymi powiatu bocheńskiego i Kurią Diecezjalną w Tarnowie jesteśmy zmuszeni przełożyć termin XVI Mistrzostw Polski Księży w Halowej Piłce Nożnej. O dalszych planach będziemy informować mejlowo i na stronie mistrzostw.
czytaj więcej

Rozważanie na marzec

Alkoholizm

- Znałam go krótko. Wydawał mi się interesujący. Był jakiś inny. Prawie dziwny. Inny niż wszyscy, których znałam. Mnie to nie przeszkadzało. Wprost przeciwnie. Nosił w sobie jakąś tajemnicę, co jeszcze bardziej uatrakcyjniało mi jego osobowość. - A jak odbierali go inni? - Mamę ujął nieskazitelnymi manierami i elegancką powierzchownością. Zresztą był u nas w domu nie więcej niż dwa razy. A teraz mogę odpowiedzieć, że niezależnie od wszystkiego, ukrywał się ze swoim alkoholizmem. Przy mnie nie pił. Ale pamiętam ten pierwszy raz. - Kiedy to było?
czytaj więcej

Goście

Szczęść Boże! Wyrażam ogromne słowa uznania twórcom tej strony. Życzę wielu łask Bożych i natchnień ...
czytaj wiecej