Igrzyska olimpijskie przełożone z powodu koronawirusa na rok 2021

Igrzyska olimpijskie przełożone z powodu koronawirusa na rok 2021

Koronawirus sparaliżował cały świat sportu. Międzynarodowy Komitet Olimpijski zdecydował, że igrzyska olimpijskie w Tokio, które miały zostać rozegrane na przełomie lipca i sierpnia, zostaną przeniesione na inny termin. IO odbędą się w 2021 roku!

"Aby chronić zdrowie sportowców i osób zaangażowanych w organizację igrzysk olimpijskich i paraolimpijskich, imprezy zostały przełożone i odbędą się nie później niż latem 2021 roku"

Igrzyska olimpijskie nigdy dotąd nie były przekładane na inny rok. Trzykrotnie zdarzyło się jednak, że były odwołane. Z powodu pierwszej wojny światowej w 1916 roku sportowcy nie wystartowali w Berlinie, wojna chińsko-japońska sprawiła, że Tokio zrezygnowało z organizacji igrzysk w 1940 roku. Wówczas rolę gospodarza przejęły Helsinki, ale rozegranie zawodów uniemożliwiła II wojna światowa. Z tego samego powodu odwołano cztery lata później igrzyska w Londynie.

Wygląda więc na to, że kibiców czeka wyjątkowo krótka przerwa pomiędzy igrzyskami. Już w lutym 2022 rozegrane zostaną w Pekinie zimowe igrzyska olimpijskie, więc imprezy w Japonii i Chinach przedzieli prawdopodobnie tylko pół roku

Ostatnia galeria

Obejrzyj fotogalerię

Zaproszenie

WIOSENNE SPOTKANIE DIECEZJALNYCH DUSZPASTERZY SPORTOWCÓW ODWOŁANE.

Wiosenne spotkanie diecezjalnych duszpasterzy sportowców, które było zaplanowane na 20 kwietnia 2020 roku w siedzibie Konferencji Episkopatu Polski zostaje ODWOŁANE.
czytaj więcej

XVI Mistrzostwa Polski księży w piłkę halową. NOWY TERMIN

Drodzy Kapłani Sportowcy! W związku z zaistniałą sytuacją /epidemia koronawirusa/ XVI Mistrzostwa Polski Księży w Halowej Piłce nożnej w Diecezji Tarnowskiej /Bochnia i Rzezawa/, które miały się odbyć 24-25 kwietnia 2020 r. zostają przesunięte na listopad 2020 /prawdopodobnie 13-14 listopad 2020 r./
czytaj więcej

Rozważanie na kwiecień

Przykazanie miłości nie jest nakazem, ale zaproszeniem

Jeśli miłość Boga zapuściła w człowieku głębokie korzenie, to jest on w stanie kochać nawet tych, którzy na to nie zasługują, tak jak to właśnie czyni Bóg względem nas..Ojciec i matka nie kochają swoich dzieci tylko wtedy, gdy na to zasługują: kochają je zawsze, chociaż oczywiście dają im do zrozumienia, kiedy popełniają błędy. Uczymy się od Boga, aby zawsze chcieć tylko i jedynie dobra a nigdy zła. Uczymy się patrzeć na drugiego nie tylko naszymi oczyma, ale także spojrzeniem Boga, które jest spojrzeniem Jezusa Chrystusa. Jest to spojrzenie, który pochodzi z serca i nie zatrzymuje się na tym co powierzchowne, przechodzi ponad pozorami i udaje się jemu pojąć najgłębsze pragnienia drugiego: by być wysłuchanym, by bezinteresownie zwrócić na niego uwagę, jednym słowem: by być kochanym.
czytaj więcej

Goście

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia,Nowego Roku i Olimpiady w Soczi całej rodzinie sportowej ...
czytaj wiecej