Igrzyska olimpijskie przełożone z powodu koronawirusa na rok 2021

Igrzyska olimpijskie przełożone z powodu koronawirusa na rok 2021

Koronawirus sparaliżował cały świat sportu. Międzynarodowy Komitet Olimpijski zdecydował, że igrzyska olimpijskie w Tokio, które miały zostać rozegrane na przełomie lipca i sierpnia, zostaną przeniesione na inny termin. IO odbędą się w 2021 roku!

"Aby chronić zdrowie sportowców i osób zaangażowanych w organizację igrzysk olimpijskich i paraolimpijskich, imprezy zostały przełożone i odbędą się nie później niż latem 2021 roku"

Igrzyska olimpijskie nigdy dotąd nie były przekładane na inny rok. Trzykrotnie zdarzyło się jednak, że były odwołane. Z powodu pierwszej wojny światowej w 1916 roku sportowcy nie wystartowali w Berlinie, wojna chińsko-japońska sprawiła, że Tokio zrezygnowało z organizacji igrzysk w 1940 roku. Wówczas rolę gospodarza przejęły Helsinki, ale rozegranie zawodów uniemożliwiła II wojna światowa. Z tego samego powodu odwołano cztery lata później igrzyska w Londynie.

Wygląda więc na to, że kibiców czeka wyjątkowo krótka przerwa pomiędzy igrzyskami. Już w lutym 2022 rozegrane zostaną w Pekinie zimowe igrzyska olimpijskie, więc imprezy w Japonii i Chinach przedzieli prawdopodobnie tylko pół roku

Ostatnia galeria

Obejrzyj fotogalerię

Zaproszenie

XV Turniej Szachowy o Puchar św. Krzysztofa

Organizator Parafia Królowej Polski w Czeremsze Diecezjalne Duszpasterstwo Sportu w Diecezji Drohiczyńskiej Termin i miejsce 26 lipca 2020 roku (niedziela) Msza święta o godz. 9.00 w kościele. Rozpoczęcie turnieju o godz. 10.30 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Czeremsze ul. Szkolna 2
czytaj więcej

Rekolekcje dla duszpasterzy sportowców. ZMIANA TERMINU!!!!

Rekolekcje dla duszpasterzy sportowców odbędą się w dniach 22 – 25 września 2020 roku. Jesienne spotkanie diecezjalnych duszpasterzy sportowców odbędzie się 22 września o godz. 17.00 w Ośrodku Edukacyjno-Charytatywnym Diecezji Radomskiej “EMAUS”.
czytaj więcej

Rozważanie na lipiec

10 wskazówek wakacyjnych

1. Pożegnaj się z rodzicami, ale nigdy z Panem Bogiem. 2. Nie zapomnij zabrać plecaka, medalika i książeczki do nabożeństwa. 3. Zabierz wygodne buty, abyś mógł dojść do kościoła.
czytaj więcej

Goście

Szczęść Boże! Wyrażam swoją radość z powstania strony. Zapraszam też na www.sportowcy.czest.pl - stronę ...
czytaj wiecej