30 Ogólnopolskie Spotkanie Opłatkowe Rodziny Sportowej

30 Ogólnopolskie Spotkanie Opłatkowe Rodziny Sportowej

11 stycznia 2020 roku odbyło się w COS Spała jubileuszowe 30 Ogólnopolskie Spotkanie Opłatkowe Rodziny Sportowej. Wzięło w nim ponad 600 osób.
Spotkanie zaszczycili m.in: ks. bp Andrzej F. Dziuba (ordynariusz łowicki), ks. bp Marian Florczyk (delegat KEP ds. duszpasterstwa sportowców), sekretarz Stanu w Ministerstwie Anna Krupka, wojewoda łódzki Tobiasz Bocheński, prezes PKOL Andrzej Kraśnicki, prezes TOP Mieczysław Nowicki, krajowy duszpasterz sportowców ks. Edward Pleń, sportowcy, trenerzy, ks. Mirosław Mikulski, który zapoczątkował 30 kat temu takie spotkania oraz Kapituła KSS,prezesi polskich związków sportowych, dyrektorzy COS, młodzież z klubów sportowych i parafialnych, sportowcy z KSS i Salezjańskiej Organizacji Sportowej SALOS, kapelani klubów sportowych, diecezjalni duszpasterze sportowców, siostry zakonne, kibice

SPOTKANIE PRZEBIEGŁO W ATMOSFERZE i KLIMACIE BOŻEGO NARODZENIA.

Kolędy wraz z uczestnikami śpiewały: schola parafialna z Pajęczna i zespół ludowy Cekinki.

Dzieci z przedszkola nr 16 z Tomaszowa Mazowieckiego wykonały przepiękne Jasełka 2020.

Zyczenia wszystkim zebranym złożyli: Sekretarz Stanu Anna Krupka, która odczytała również słowo okolicznościowe, które do uczestników skierowała Minister Sportu Danuta Dmowska - Andrzejuk, prezes PKOL Andrzej Kraśnicki, bp Andrzej F. Dziuba, bp Marian Florczyk i w imieniu sportowców Mikołaj Marczyk, mistrz Polski w rajdach samochodowych

Prezes PKOL wręczył ks. bp Andrzejowi F. Dziubie MEDAL 100 - lecia PKOL.

Wszyscy uczestnicy otrzymali upominki: "Ewangelię dla sportowca i kibica" oraz okolicznościowy kalendarz.

PODZIĘKOWANIA DLA DARCZYŃCÓW I ORGANIZATORÓW

COS WARSZAWA, COS SPAŁA, MINISTERSTWO SPORTU, TOP, KREISEL, PKOL, FUNDACJA LOTTO im. H. Konopackiej, POLSKIE MIĘSO I WĘDLINY "ŁUKOSZ', FUNDACJA ORLEN DAR SERCA:, SALEZJAŃSKA ORGANIZACJA SPORTOWA SALOS RP.

Spotkanie prowadził ks. Adam Węgrzyn sdb

Ostatnia galeria

Obejrzyj fotogalerię

Zaproszenie

XIV Mistrzostwa Europy księży w piłkę halową

XIV Mistrzostwa Europy księży w piłkę halową odbędą się w dniach 17-21 lutego 2020 roku w Pradze (Czechy).
czytaj więcej

Mistrzostwa Polski Wyższych Seminariów Duchownych i Zakonnych

22 lutego br. w Kielcach odbędzie się tegoroczna edycja Mistrzostw Polski Wyższych Seminariów Duchownych i Zakonnych w piłce nożnej halowej. W Turnieju wezmą udział 24 drużyny z całego kraju, by w duchu sportowej rywalizacji walczyć o tytuł Mistrza Polski.
czytaj więcej

Rozważanie na luty

Pokochać z głową

A tak wracamy do pytania o miłość. Czy to, o czym mówiliśmy na początku, to była miłość? Przecież - jak słusznie teraz mówisz - "Ja naprawdę myślałam, że pociąg seksualny to jest miłość, że wystarczy, gdy nam dobrze w łóżku. A naprawdę wcale go nie znałam". "Bo kiedy miałem okazję wiedzieć kim ona jest? Wobec tego czy można mówić, że zdecydowałem się na zaślubienie jej dobrowolnie?".
czytaj więcej

Goście

Bardzo się cieszę, że taka strona powstała. Jestem z wami i po waszej stronie.
czytaj wiecej