27 czerwca na igrzyskach

27 czerwca na igrzyskach

Słowa popularnej piosenki Ryszarda Rynkowskiego znalazły swe potwierdzenie w czwartek na torze regatowym w Zasławlu pod Mińskiem. krążki Igrzysk Europejskich w tym właśnie kolorze sięgnęły tego dnia: Karolina Naja, Katarzyna Kołodziejczyk, Anna Puławska i Helena Wiśniewska w kajakowej konkurencji K4 na dystansie 500 m, Marta Walczykiewicz w K1 na 200 m oraz Dorota Borowska w C1 na tym samym dystansie.

Popołudniowe finały były rozgrywane w fatalnych warunkach atmosferycznych – nad torem rozszalała się ulewa, która na pewno nie ułatwiała kajakarkom walki. Mimo to nasze panie walczyły niezwykle dzielnie. Radość w polskiej ekipie była ogromna, a stające na podium nasze reprezentantki oklaskiwało wielu rodaków. Na trybunie był także obecny m.in. prezydent Białorusi Aleksander Łukaszenka.

Dobrze tego dnia zaprezentowały się nasze tenisistki stołowe. Natalia Partyka, Li Qian i Natalia Bajor w turnieju drużynowym najpierw 3:0 pokonały rywalki z Rosji, a później wygrały również (3:1) z Austriaczkami – tym samym awansowały do piątkowego półfinału, w którym trafią na pingpongistki niemieckie. Dziewczęta są dobrej myśli. „Powalczymy!” – zgodnie zapewniają one i ich trener Zbigniew Nęcek.

W czwartek rywalizację w Mińsku rozpoczęli kolarze torowi. Na początek - awanse do kolejnej fazy zawodów zaliczyły drużyny kobiet i mężczyzn w wyścigu na dochodzenie. Wieczorem mieliśmy za to prawdziwy wybuch radości, bowiem w wyścigu scratch znakomite drugie miejsce, tuż za Grekiem Christosem Volikakisem wywalczył Filip Prokopyszyn. To wielki sukces tego utalentowanego zawodnika. W wyścigu punktowym ósma była Nikol Płosaj, a w drużynowej rywalizacji w sprincie mężczyźni (Maciej Bielecki, Krzysztof Maksel i Mateusz Rudyk) odpadli na wcześniejszym etapie zawodów, zaś panie (Marlena Karwacka i Urszula Łoś) walkę o brąz przegrały z Holenderkami o… 76 tysięcznych sekundy.

Ruszyły także zawody w gimnastyce sportowej. Niestety, o ile Łukasz Borkowski (z 28. wynikiem) nie zdołał awansować przejść eliminacji wieloboju, o tyle Gabriela Janik pokonała pierwszy etap rywalizacji, zajmując w kwalifikacjach 13. lokatę.

Znów nie było polskich sukcesów na strzelnicach. Zarówno w strzelaniach z karabinu (50m, trzy postawy), jak i w skeecie biało-czerwoni nie zdołali zakwalifikować się do następnego etapu igrzyskowych zmagań.
Do ćwierćfinału nie awansował nasz łucznik Kacper Sierakowski (przegrał 1:7 z Włochem Davidem Pasqualuccim), a w badmintonie – Michał Rogalski w singlu (po 1:2 z Francuzem Bricem Leverdezem) i w mikście Paweł Śmiłowski i Magdalena Świerczyńska (też 1:2 ulegli Holendrom Robinowi Tabelingowi i Selenie Piek).

Z turnieju zapaśników po przegranym z Gruzinem Elizdarem Odikadze repesażu odpadł nasz wolniak Radosław Baran. Z pań do ¼-finału awansowała Anna Łukasiak (50 kg), która po repesażu w piątek stanie do walki o brąz z Turczynką Evin Demirham. Do ¼ przeszła też Katarzyna Mądrowska (62 kg) i także ona stanie jeszcze przed szansą na brąz – spotka się w piątkowym repesażu z Niemką Luzie Manzke. W podobnej sytuacji jest Jowita Wrzesień (57 kg), której repesażową przeciwniczką będzie Norweżka Grace Bullen.


Po siedmiu dniach rywalizacji na II Igrzyskach Europejskich w Mińsku w dorobku polskiej reprezentacji jest już 6 medali – dwa złote, srebrny i trzy brązowe. Zawody potrwają do niedzieli.
www.olimpijski.pl/baś

 

 

 

 

Ostatnia galeria

Obejrzyj fotogalerię

Zaproszenie

Rekolekcje dla duszpasterzy sportowców. ZMIANA TERMINU!!!!

Rekolekcje dla duszpasterzy sportowców odbędą się w dniach 22 – 25 września 2020 roku. Jesienne spotkanie diecezjalnych duszpasterzy sportowców odbędzie się 22 września o godz. 17.00 w Ośrodku Edukacyjno-Charytatywnym Diecezji Radomskiej “EMAUS”.
czytaj więcej

XVI Mistrzostwa Polski księży w piłkę halową. NOWY TERMIN

Drodzy Kapłani Sportowcy! W związku z zaistniałą sytuacją /epidemia koronawirusa/ XVI Mistrzostwa Polski Księży w Halowej Piłce nożnej w Diecezji Tarnowskiej /Bochnia i Rzezawa/, które miały się odbyć 24-25 kwietnia 2020 r. zostają przesunięte na listopad 2020 /prawdopodobnie 13-14 listopad 2020 r./
czytaj więcej

Rozważanie na wrzesień

Wielka siła modlitwy

To spotkanie przywodzi mi na myśl podobne spotkania z przeszłości, które były bardzo piękne i głęboko wpisały mi się w pamięć. Przyglądanie się temu życiu, wypełnionemu miłością do Pana, temu życiu Maryi — którą całkowicie pochłania słuchanie Pana, czyli słuchanie słowa Bożego, skierowanego przez Boga do dzisiejszej ludzkości — jest dla mnie zawsze źródłem wielkiego natchnienia, wielkiego pokrzepienia.
czytaj więcej

Goście

Szczęść Boże. Bardzo się cieszę, że ta strona wreszcie zaistniała. Oby była okazją do jeszcze lepszego ...
czytaj wiecej