9. Poznański Bieg im. o. Józefa Jońca SP

9. Poznański Bieg im. o. Józefa Jońca SP

9. Poznański Bieg im. o. Józefa Jońca SP

W piątek 5 kwietnia 2019 r., na poznańskim Piątkowie odbędzie się 9.Poznański Bieg im. o. Józefa Jońca SP. Impreza przyciąga zarówno tych, którzy biegają  systematycznie od lat, jak i początkujących biegaczy w każdym wieku.

Organizatorzy wydarzenia, Zespół Szkół Zakonu Pijarów w Poznaniu i Poznański Oddział Stowarzyszenia Parafiada już po raz dziewiąty skierowali zaproszenie do: uczniów  wszystkich szkół, do sportowców, a także nauczycieli, rodziców, studentów i tych wszystkich, którzy albo od dawna kolekcjonują swoje biegowe medale, albo chcieliby zainaugurować taką kolekcję. W tym roku przygotowanych zostało 1500 miejsc na listach startowych. Bieg główny odbędzie się na ciekawej crossowej trasie na dystansie 3 kilometrów. W ramach imprezy dziewczęta i chłopcy w wieku od 5-6 lat do 19 lat będą rywalizować w 12 biegach na dystansach od 300 m do 3000 m. Specjalne zaproszenie organizatorzy kierują do osób duchownych oraz sióstr zakonnych. Jeśli wystartują, będą rywalizować w kategoriach specjalnych (duchowni, siostry zakonne). Takie kategorie specjalne w masowej imprezie biegowej to unikat w skali kraju, a może i świata.

Poznański Bieg im. o. Józefa Jońca SP to bieg wyjątkowy. W imprezie uczestniczy aż 1250 dzieci i młodzieży. 250 miejsc na liście startowej przeznaczonych jest dla dorosłych.  Każdy uczestnik, i ten najmłodszy, i ten najstarszy, otrzyma w pakiecie startowym koszulkę techniczną, numer startowy, ciepły posiłek i ładny tłoczony medal na mecie. Najlepsi zawodnicy we wszystkich kategoriach otrzymają puchary i upominki.

Kwietniowy termin biegu wiąże się z rocznicą katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem. Patronem spotkania jest bowiem ojciec Józef Joniec SP, pijar, który w niej zginął, człowiek zasłużony dla promocji sportu oraz wychowania dzieci i młodzieży poprzez ruch. Bieg kontynuuje jego dzieło – ów założyciel i wieloletni prezes Stowarzyszenia Parafiada zainicjował wyjątkowy program edukacyjny: ruch „Parafiada” promuje wychowanie młodego pokolenia poprzez wiarę, kulturę i sport, między innymi w ramach projektów „Ruch rzeźbi umysł, serce i ciało”, „Edukacja poprzez sport”, „Sport uczy i łączy wszystkich”. Ojciec Joniec organizował Międzynarodowe Parafiady Dzieci i Młodzieży, w których od 30 lat corocznie bierze udział blisko 2 tys. młodych ludzi, nauczycieli, wychowawców, sędziów sportowych, duszpasterzy i wolontariuszy. Był ponadto członkiem Komisji Polonijnej oraz Komisji Fair Play przy Polskim Komitecie Olimpijskim. Uczestniczył również w działaniach Federacji Sportu dla Wszystkich.

9. Poznański Bieg im. o. Józefa Jońca SP jest imprezą otwartą i odbędzie się na terenie osiedla Jana III Sobieskiego. Centrum zawodów, start i meta zlokalizowane będą na boisku szkolnym. Zawody rozpoczną się o godz. 10.30. Zgłoszenia elektroniczne do biegów organizator przyjmuje na stronie internetowej biegu www.bieg-jonca.pl  do 29 marca lub do momentu osiągnięcia limitu.

Podczas 9. Biegu Jońca odbędzie się też akcja charytatywna „Biegnę dla Adama”, której celem jest wsparcie leczenia i rehabilitacji siedemnastoletniego sportowca, zapaśnika, który doznał urazu kręgosłupa. Zawodnicy pobiegną z przypiętymi do koszulek wykupionymi specjalnymi kartami-cegiełkami. Pod koniec imprezy odbędzie się też specjalny symboliczny Bieg dla Adama, w którym wezmą udział wszyscy chętni- także kibice, wolontariusze, organizatorzy.

Partnerem projektu jest Stowarzyszenie Parafiada z Warszawy. Zadanie jest dofinansowane ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz z budżetu Miasta Poznania. Szczegółowe informacje oraz regulamin na stronie internetowej: www.bieg-jonca.pl . Kontakt: biuro@bieg-jonca.pl .  ZAPRASZAM

Ostatnia galeria

Obejrzyj fotogalerię

Zaproszenie

Wielkanocne spotkanie rodziny olimpijskiej

Wielkanocne spotkanie rodziny olimpijskiej odbędzie się 15 kwietnia 2019 roku w Centrum Olimpijskim im. Jana Pawła II w Warszawie o godz. 14.00.
czytaj więcej

XXIX Mistrzostwa Polski księży w tenisie stołowym i I Mistrzostwa Europy.

XXIX Mistrzostwa Polski księży w tenisie stołowym i I Mistrzostwa Europy księży w tenisie stołowym odbędą się w dniach 25/26 kwietnia 2019 roku w Poznaniu.
czytaj więcej

Rozważanie na marzec

Alkoholizm

- Znałam go krótko. Wydawał mi się interesujący. Był jakiś inny. Prawie dziwny. Inny niż wszyscy, których znałam. Mnie to nie przeszkadzało. Wprost przeciwnie. Nosił w sobie jakąś tajemnicę, co jeszcze bardziej uatrakcyjniało mi jego osobowość. - A jak odbierali go inni? - Mamę ujął nieskazitelnymi manierami i elegancką powierzchownością. Zresztą był u nas w domu nie więcej niż dwa razy. A teraz mogę odpowiedzieć, że niezależnie od wszystkiego, ukrywał się ze swoim alkoholizmem. Przy mnie nie pił. Ale pamiętam ten pierwszy raz. - Kiedy to było?
czytaj więcej

Goście

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia,Nowego Roku i Olimpiady w Soczi całej rodzinie sportowej ...
czytaj wiecej