9. Poznański Bieg im. o. Józefa Jońca SP

9. Poznański Bieg im. o. Józefa Jońca SP

9. Poznański Bieg im. o. Józefa Jońca SP

W piątek 5 kwietnia 2019 r., na poznańskim Piątkowie odbędzie się 9.Poznański Bieg im. o. Józefa Jońca SP. Impreza przyciąga zarówno tych, którzy biegają  systematycznie od lat, jak i początkujących biegaczy w każdym wieku.

Organizatorzy wydarzenia, Zespół Szkół Zakonu Pijarów w Poznaniu i Poznański Oddział Stowarzyszenia Parafiada już po raz dziewiąty skierowali zaproszenie do: uczniów  wszystkich szkół, do sportowców, a także nauczycieli, rodziców, studentów i tych wszystkich, którzy albo od dawna kolekcjonują swoje biegowe medale, albo chcieliby zainaugurować taką kolekcję. W tym roku przygotowanych zostało 1500 miejsc na listach startowych. Bieg główny odbędzie się na ciekawej crossowej trasie na dystansie 3 kilometrów. W ramach imprezy dziewczęta i chłopcy w wieku od 5-6 lat do 19 lat będą rywalizować w 12 biegach na dystansach od 300 m do 3000 m. Specjalne zaproszenie organizatorzy kierują do osób duchownych oraz sióstr zakonnych. Jeśli wystartują, będą rywalizować w kategoriach specjalnych (duchowni, siostry zakonne). Takie kategorie specjalne w masowej imprezie biegowej to unikat w skali kraju, a może i świata.

Poznański Bieg im. o. Józefa Jońca SP to bieg wyjątkowy. W imprezie uczestniczy aż 1250 dzieci i młodzieży. 250 miejsc na liście startowej przeznaczonych jest dla dorosłych.  Każdy uczestnik, i ten najmłodszy, i ten najstarszy, otrzyma w pakiecie startowym koszulkę techniczną, numer startowy, ciepły posiłek i ładny tłoczony medal na mecie. Najlepsi zawodnicy we wszystkich kategoriach otrzymają puchary i upominki.

Kwietniowy termin biegu wiąże się z rocznicą katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem. Patronem spotkania jest bowiem ojciec Józef Joniec SP, pijar, który w niej zginął, człowiek zasłużony dla promocji sportu oraz wychowania dzieci i młodzieży poprzez ruch. Bieg kontynuuje jego dzieło – ów założyciel i wieloletni prezes Stowarzyszenia Parafiada zainicjował wyjątkowy program edukacyjny: ruch „Parafiada” promuje wychowanie młodego pokolenia poprzez wiarę, kulturę i sport, między innymi w ramach projektów „Ruch rzeźbi umysł, serce i ciało”, „Edukacja poprzez sport”, „Sport uczy i łączy wszystkich”. Ojciec Joniec organizował Międzynarodowe Parafiady Dzieci i Młodzieży, w których od 30 lat corocznie bierze udział blisko 2 tys. młodych ludzi, nauczycieli, wychowawców, sędziów sportowych, duszpasterzy i wolontariuszy. Był ponadto członkiem Komisji Polonijnej oraz Komisji Fair Play przy Polskim Komitecie Olimpijskim. Uczestniczył również w działaniach Federacji Sportu dla Wszystkich.

9. Poznański Bieg im. o. Józefa Jońca SP jest imprezą otwartą i odbędzie się na terenie osiedla Jana III Sobieskiego. Centrum zawodów, start i meta zlokalizowane będą na boisku szkolnym. Zawody rozpoczną się o godz. 10.30. Zgłoszenia elektroniczne do biegów organizator przyjmuje na stronie internetowej biegu www.bieg-jonca.pl  do 29 marca lub do momentu osiągnięcia limitu.

Podczas 9. Biegu Jońca odbędzie się też akcja charytatywna „Biegnę dla Adama”, której celem jest wsparcie leczenia i rehabilitacji siedemnastoletniego sportowca, zapaśnika, który doznał urazu kręgosłupa. Zawodnicy pobiegną z przypiętymi do koszulek wykupionymi specjalnymi kartami-cegiełkami. Pod koniec imprezy odbędzie się też specjalny symboliczny Bieg dla Adama, w którym wezmą udział wszyscy chętni- także kibice, wolontariusze, organizatorzy.

Partnerem projektu jest Stowarzyszenie Parafiada z Warszawy. Zadanie jest dofinansowane ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz z budżetu Miasta Poznania. Szczegółowe informacje oraz regulamin na stronie internetowej: www.bieg-jonca.pl . Kontakt: biuro@bieg-jonca.pl .  ZAPRASZAM

Ostatnia galeria

Obejrzyj fotogalerię

Zaproszenie

XXIX Pielgrzymka Sportowców oraz dzieci i młodzieży z klubów sportowych na Jasną Górę

XXIX Pielgrzymka Sportowców oraz dzieci i młodzieży z klubów sportowych na Jasną Górę odbędzie się 8 czerwca 2019 r.
czytaj więcej

Rozważanie na maj

,Usłysz Bożej Matki głos, która wzywa ciągle nas, chce u Syna znów wyprosić cud przemiany serc\"

Mały Beniamin usiadł przy biurku, aby napisać list do Pana Boga z prośbą o małą siostrzyczkę. Zaczął tymi skowami: ,,Kochany Panie Boże, zawsze byłem dobrym chłopcem..."W połowie zdania zatrzymał się i pomyślał: Zapewne Bóg w to nie uwierzy. Podarł kartkę i wrzucił do kosza i ponownie zaczął pisać:,, Kochany Panie Boże, najczęściej byłem dobrym chłopcem...". I znowu się zatrzymał, myśląc: z pewnością to Pana Boga nie wzruszy. Kolejna kartka powędrowała do kosza. Strapiony Beniamin poszedł do łazienki, wziąl duży ręcznik i rozłożył go w pokoju na tapczanie. Po czym sięgnąl po figurkę Matki Bożej, która zajmowała w pokoju honorowe miejsce. Położył ją na tapczanie,owinąl delikatnie ręcznikiem i obwiązał sznurkiem. Następnie położył figurkę Matki Bożej na biurku i zaczął kolejny list: ,,Kochany Panie Boże, jeśli chcesz ujrzeć swoją Matkę...". I tu wyłuszczył cały swój problem, będąc święcie przekonany, że Pan Bóg zastraszony utratą Matki, z pewnością go wysłucha.
czytaj więcej

Goście

Szczęść Boże. Bardzo się cieszę, że ta strona wreszcie zaistniała. Oby była okazją do jeszcze lepszego ...
czytaj wiecej