29 Ogólnopolskie Spotkanie Opłatkowe Rodziny Sportowej

29 Ogólnopolskie Spotkanie Opłatkowe Rodziny Sportowej

W dniu 12 stycznia br. w Centralnym Ośrodku Sportu Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Spale odbyło się tradycyjne organizowane już po raz 29 Ogólnopolskie Spotkanie Rodziny Sportowej.
Historia opłatkowych spotkań została zainicjowana ponad 29 lat temu przez obecnego podczas spotkania ks. Prałata Mirosława Mikulskiego i jest kontynuowane przez Katolickie Stowarzyszenie Sportowe .
Spotkanie rozpoczęło się od wykonania kolęd, które zostały wykonane przez zespół Brzóstowianie z Brzustowa oraz zespół Królowianie z Królowej Woli i wprowadził uczestników spotkania w nastrój świąteczny.
W trakcie uroczystości Bożonarodzeniowe i Noworoczne życzenia wygłosili: Minister Sportu i Turystyki Witold Bańka, Gospodarze diecezji, na której znajduje się Centralny Ośrodek w Spale, ks Biskup ordynariusz Andrzej Dziuba. Życzenia dla sportowców przekazał od Wicewojewody Karola Młynarczyka Wicemarszałek Zbigniew Zięba.
Wyjątkowym wydarzeniem podczas uroczystości były przedstawione Jasełka Bożonarodzeniowe, wykonane przez Zespół Szkolno-Przedszkolny z Tomaszowa Mazowieckiego, dzieci z przedszkola nr 14.
W imieniu sportowców życzenia obecnym złożył Filip Wypych uczestnik Igrzysk XXXI Olimpiady w Rio de Janeiro w 2016r brązowy medalista mistrzostw Europy w pływaniu.
Ks. Biskup Marian Florczyk (delegat Konferencji Episkopatu Polski ds. duszpasterstwa sportowców), podziękował darczyńcom , sponsorom, COS Warszawa, COS Spała, Fundacja LOTTO, ŁUKOSZ Sp. z o.o.; Fundacja Dar serca ORLEN, Kreisel, Krajowemu Duszpasterzowi Sportowców ks. Edwardowie Pleniowi, Prezesowie Regionalnej Rady Olimpijskiej Mieczysławowi Nowickiemu, Zespołom Regionalnym i przedszkolakom z Przedszkola nr 14.
W części świątecznej opłatkowego spotkania ks. Sebastian Antosik, diecezjalny duszpasterz sportowców diecezji łowickiej odczytał Ewangelię św. Łukasza.
Refleksją Bożonarodzeniową podzielił się z uczestnikami Ks. Arcybiskup Stanisław Gądecki (Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski). Ks. Arcybiskup odmówił modlitwę poświęcenia opłatków i nastąpiło dzielenie się opłatkiem , składanie życzeń i „ wieczerza świąteczna” .
Wszyscy uczestnicy spotkania otrzymali min. Pismo św. Nowego Testamentu z Psalmami, okolicznościowe kalendarze.
Po zakończonej uroczystości wielkim powodzeniem cieszyło się oprowadzanie po Centralnym Ośrodku Sportu w Spale.

Pragniemy podziękować za wsparcie 29 Ogólnopolskiego Spotkania Opłatkowego Rodziny Sportowej następującym darczyńcom i partnerom:
COS Warszawa, COS Spała, Fundacja LOTTO, Łukosz Sp. z o.o., Fundacja Dar serca ORLEN, Kreisel

 

Ostatnia galeria

Obejrzyj fotogalerię

Zaproszenie

27 Ogólnopolskie Igrzyska Młodzieży Salezjańskiej

27 Ogólnopolskie Igrzyska Młodzieży Salezjańskiej odbędą się w dniach 20-22 września 2019 roku w Łodzi w czterech dyscyplinach sportowych: piłka nożna, siatkówka, koszykówka i tenis stołowy. Weźmie w nich udział prawie 1399 dzieci i młodzieży.
czytaj więcej

22 Ogólnopolskie rozgrywki salezjańskich animatorów sportowych

22 Ogólnopolskie rozgrywki salezjańskich animatorów sportowych odbędą się w dniach 18-20 października 2019 roku w Ostrowie Wielkopolskim.
czytaj więcej

Rozważanie na sierpień

Drobne gesty

Pewien stary człowiek siedzi codziennie przed drzwiami swojego domu. Wielu ludzi przechodzi każdego dnia obok niego. On zna ich prawie wszystkich z widzenia. Któregoś dnia nagle ktoś zatrzymał się przed nim; stary człowiek był tym szczerze zaskoczony. Przechodzień uśmiechnął się i wręczył mu małą paczkę tytoniu, mówiąc: „To do fajeczki. Trzymaj się”. Przez wiele dni ów stary człowiek był nad wyraz szczęśliwy z powodu drobnego gestu.
czytaj więcej

Goście

Szczęść Boże. Za trud i wysiłek, dobry wynik i inne łaski tak ważne dla sportowca można podziękować ...
czytaj wiecej