29 Ogólnopolskie Spotkanie Opłatkowe Rodziny Sportowej

29 Ogólnopolskie Spotkanie Opłatkowe Rodziny Sportowej

W dniu 12 stycznia br. w Centralnym Ośrodku Sportu Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Spale odbyło się tradycyjne organizowane już po raz 29 Ogólnopolskie Spotkanie Rodziny Sportowej.
Historia opłatkowych spotkań została zainicjowana ponad 29 lat temu przez obecnego podczas spotkania ks. Prałata Mirosława Mikulskiego i jest kontynuowane przez Katolickie Stowarzyszenie Sportowe .
Spotkanie rozpoczęło się od wykonania kolęd, które zostały wykonane przez zespół Brzóstowianie z Brzustowa oraz zespół Królowianie z Królowej Woli i wprowadził uczestników spotkania w nastrój świąteczny.
W trakcie uroczystości Bożonarodzeniowe i Noworoczne życzenia wygłosili: Minister Sportu i Turystyki Witold Bańka, Gospodarze diecezji, na której znajduje się Centralny Ośrodek w Spale, ks Biskup ordynariusz Andrzej Dziuba. Życzenia dla sportowców przekazał od Wicewojewody Karola Młynarczyka Wicemarszałek Zbigniew Zięba.
Wyjątkowym wydarzeniem podczas uroczystości były przedstawione Jasełka Bożonarodzeniowe, wykonane przez Zespół Szkolno-Przedszkolny z Tomaszowa Mazowieckiego, dzieci z przedszkola nr 14.
W imieniu sportowców życzenia obecnym złożył Filip Wypych uczestnik Igrzysk XXXI Olimpiady w Rio de Janeiro w 2016r brązowy medalista mistrzostw Europy w pływaniu.
Ks. Biskup Marian Florczyk (delegat Konferencji Episkopatu Polski ds. duszpasterstwa sportowców), podziękował darczyńcom , sponsorom, COS Warszawa, COS Spała, Fundacja LOTTO, ŁUKOSZ Sp. z o.o.; Fundacja Dar serca ORLEN, Kreisel, Krajowemu Duszpasterzowi Sportowców ks. Edwardowie Pleniowi, Prezesowie Regionalnej Rady Olimpijskiej Mieczysławowi Nowickiemu, Zespołom Regionalnym i przedszkolakom z Przedszkola nr 14.
W części świątecznej opłatkowego spotkania ks. Sebastian Antosik, diecezjalny duszpasterz sportowców diecezji łowickiej odczytał Ewangelię św. Łukasza.
Refleksją Bożonarodzeniową podzielił się z uczestnikami Ks. Arcybiskup Stanisław Gądecki (Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski). Ks. Arcybiskup odmówił modlitwę poświęcenia opłatków i nastąpiło dzielenie się opłatkiem , składanie życzeń i „ wieczerza świąteczna” .
Wszyscy uczestnicy spotkania otrzymali min. Pismo św. Nowego Testamentu z Psalmami, okolicznościowe kalendarze.
Po zakończonej uroczystości wielkim powodzeniem cieszyło się oprowadzanie po Centralnym Ośrodku Sportu w Spale.

Pragniemy podziękować za wsparcie 29 Ogólnopolskiego Spotkania Opłatkowego Rodziny Sportowej następującym darczyńcom i partnerom:
COS Warszawa, COS Spała, Fundacja LOTTO, Łukosz Sp. z o.o., Fundacja Dar serca ORLEN, Kreisel

 

Ostatnia galeria

Obejrzyj fotogalerię

Zaproszenie

XIII Mistrzostwa Europy księży w piłce halowej

XIII Mistrzostwa Europy księży w piłce halowej odbędą się w dniach 25-28 lutego w Czarnogórze.
czytaj więcej

IV Zimowe Igrzyska w narciarstwie alpejskim młodzieży salezjańskiej.

IV Zimowe Igrzyska w narciarstwie alpejskim młodzieży salezjańskiej odbędą się w Wiśle - Stożku 4 marca 2019 roku.
czytaj więcej

Rozważanie na luty

Pokochać z głową

A tak wracamy do pytania o miłość. Czy to, o czym mówiliśmy na początku, to była miłość? Przecież - jak słusznie teraz mówisz - "Ja naprawdę myślałam, że pociąg seksualny to jest miłość, że wystarczy, gdy nam dobrze w łóżku. A naprawdę wcale go nie znałam". "Bo kiedy miałem okazję wiedzieć kim ona jest? Wobec tego czy można mówić, że zdecydowałem się na zaślubienie jej dobrowolnie?".
czytaj więcej

Goście

Wspieramy wszystkie inicjatywy związane ze sportem i turystyką wodną. Zespół serwisu www.yachtaman.pl
czytaj wiecej