29 Ogólnopolskie Spotkanie Opłatkowe Rodziny Sportowej

29 Ogólnopolskie Spotkanie Opłatkowe Rodziny Sportowej

W dniu 12 stycznia br. w Centralnym Ośrodku Sportu Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Spale odbyło się tradycyjne organizowane już po raz 29 Ogólnopolskie Spotkanie Rodziny Sportowej.
Historia opłatkowych spotkań została zainicjowana ponad 29 lat temu przez obecnego podczas spotkania ks. Prałata Mirosława Mikulskiego i jest kontynuowane przez Katolickie Stowarzyszenie Sportowe .
Spotkanie rozpoczęło się od wykonania kolęd, które zostały wykonane przez zespół Brzóstowianie z Brzustowa oraz zespół Królowianie z Królowej Woli i wprowadził uczestników spotkania w nastrój świąteczny.
W trakcie uroczystości Bożonarodzeniowe i Noworoczne życzenia wygłosili: Minister Sportu i Turystyki Witold Bańka, Gospodarze diecezji, na której znajduje się Centralny Ośrodek w Spale, ks Biskup ordynariusz Andrzej Dziuba. Życzenia dla sportowców przekazał od Wicewojewody Karola Młynarczyka Wicemarszałek Zbigniew Zięba.
Wyjątkowym wydarzeniem podczas uroczystości były przedstawione Jasełka Bożonarodzeniowe, wykonane przez Zespół Szkolno-Przedszkolny z Tomaszowa Mazowieckiego, dzieci z przedszkola nr 14.
W imieniu sportowców życzenia obecnym złożył Filip Wypych uczestnik Igrzysk XXXI Olimpiady w Rio de Janeiro w 2016r brązowy medalista mistrzostw Europy w pływaniu.
Ks. Biskup Marian Florczyk (delegat Konferencji Episkopatu Polski ds. duszpasterstwa sportowców), podziękował darczyńcom , sponsorom, COS Warszawa, COS Spała, Fundacja LOTTO, ŁUKOSZ Sp. z o.o.; Fundacja Dar serca ORLEN, Kreisel, Krajowemu Duszpasterzowi Sportowców ks. Edwardowie Pleniowi, Prezesowie Regionalnej Rady Olimpijskiej Mieczysławowi Nowickiemu, Zespołom Regionalnym i przedszkolakom z Przedszkola nr 14.
W części świątecznej opłatkowego spotkania ks. Sebastian Antosik, diecezjalny duszpasterz sportowców diecezji łowickiej odczytał Ewangelię św. Łukasza.
Refleksją Bożonarodzeniową podzielił się z uczestnikami Ks. Arcybiskup Stanisław Gądecki (Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski). Ks. Arcybiskup odmówił modlitwę poświęcenia opłatków i nastąpiło dzielenie się opłatkiem , składanie życzeń i „ wieczerza świąteczna” .
Wszyscy uczestnicy spotkania otrzymali min. Pismo św. Nowego Testamentu z Psalmami, okolicznościowe kalendarze.
Po zakończonej uroczystości wielkim powodzeniem cieszyło się oprowadzanie po Centralnym Ośrodku Sportu w Spale.

Pragniemy podziękować za wsparcie 29 Ogólnopolskiego Spotkania Opłatkowego Rodziny Sportowej następującym darczyńcom i partnerom:
COS Warszawa, COS Spała, Fundacja LOTTO, Łukosz Sp. z o.o., Fundacja Dar serca ORLEN, Kreisel

 

Ostatnia galeria

Obejrzyj fotogalerię

Zaproszenie

IX Diecezjalny Turniej Szachowy Nadziei Wielkanocnej

. CELE TURNIEJU: - promocja szachów wśród najmłodszych dzieci - integracja szkolnych środowisk szachowych - uzyskanie lub podwyższenie kategorii szachowej
czytaj więcej

XXIX Mistrzostwa Polski księży w tenisie stołowym i I Mistrzostwa Europy.

XXIX Mistrzostwa Polski księży w tenisie stołowym i I Mistrzostwa Europy księży w tenisie stołowym odbędą się w dniach 25/26 kwietnia 2019 roku w Poznaniu.
czytaj więcej

Rozważanie na kwiecień

Przykazanie miłości nie jest nakazem, ale zaproszeniem

Jeśli miłość Boga zapuściła w człowieku głębokie korzenie, to jest on w stanie kochać nawet tych, którzy na to nie zasługują, tak jak to właśnie czyni Bóg względem nas..Ojciec i matka nie kochają swoich dzieci tylko wtedy, gdy na to zasługują: kochają je zawsze, chociaż oczywiście dają im do zrozumienia, kiedy popełniają błędy. Uczymy się od Boga, aby zawsze chcieć tylko i jedynie dobra a nigdy zła. Uczymy się patrzeć na drugiego nie tylko naszymi oczyma, ale także spojrzeniem Boga, które jest spojrzeniem Jezusa Chrystusa. Jest to spojrzenie, który pochodzi z serca i nie zatrzymuje się na tym co powierzchowne, przechodzi ponad pozorami i udaje się jemu pojąć najgłębsze pragnienia drugiego: by być wysłuchanym, by bezinteresownie zwrócić na niego uwagę, jednym słowem: by być kochanym.
czytaj więcej

Goście

Wspieramy wszystkie inicjatywy związane ze sportem i turystyką wodną. Zespół serwisu www.yachtaman.pl
czytaj wiecej