XXII Ogólnopolskie Igrzyska młodzieży salezjańskiej w futsalu.

XXII Ogólnopolskie Igrzyska młodzieży salezjańskiej w futsalu.

XXII Ogólnopolskie Igrzyska Młodzieży Salezjańskiej w Futsalu to już historia. W naszym mieście gościliśmy drużyny ze stowarzyszeń z całej Polski: SALOS „RÓŻA” Kutno, SCS „AMICO” Lubin, SALOS Dobieszczyzna, SALOS Ełk, SALOS Łódź Wodna, , SALOS Słupsk, SALOS Poznań, SALOS Żyrardów oraz drużyny zaprzyjaźnione: RESO Akademia 2012, UKS Rutka-Tartak, „Przyjaciele”.

W piątek nastąpiło uroczyste otwarcie w obecności władz miasta na czele z Panem Prezydentem Czesławem Renkiewiczem, zarządem SALOS RP z prezesem prof. dr hab. Zbigniewem Dziubińskim, krajowym duszpasterzem sportowców ks. Edwardem Pleniem sdb, (który wyjeżdża na Zimowe Igrzyska do Korei), sponsorów, donatorów, salezjanów, sióstr salezjanek, trenerów.

W części artystycznej wystąpił zespół: „Szyszki i Przyjaciele”. SL SALOS w SUWAŁKACH świętowało również 25 lecie SALOSu w Suwałkach.

W sobotę w kościele salezjanów odbyła się uroczysta msza św., której przewodniczył i wygłosił Słowo Boże, ks. inspektor dr Andrzej Wujek. Po mszy św. odbyła się Gala Jubileuszowa z okazji 25 lecia Sl Salos. Wybitni prezesi, trenerzy, sponsorzy, przyjaciele otrzymali okolicznościowe medale.

Przez te 3 dni najważniejsze było wspólne przebywanie ze sobą, gra w duchu fair play i wspominanie św. Jana Bosko , wielkiego pedagoga, przyjaciela młodzieży, założyciela Salezjanów i rodziny salezjańskiej i twórcy systemu prewencyjnego.

Rozgrywki zostały przeprowadzone w 4 kategoriach : kat. A (rocznik 2001-2002) chłopców i dziewcząt oraz w kat. B (2003-2004) i C (2005 i młodsi) chłopców.

Wyniki:

kat. A dziewcząt

I miejsce – SALOS „RÓŻA” Kutno

II miejsce – SALOS Łódź Wodna

III miejsce – SALOS Dobieszczyzna

 

kat. A chłopców

I miejsce – SALOS Żyrardów

II miejsce – SALOS „RÓŻA” Kutno

III miejsce – SALOS Suwałki

 

kat. B chłopców

I miejsce – SALOS Ełk

II miejsce – SALOS „RÓŻA” Kutno

III miejsce – „AMICO” Lubin

 

kat. C chłopców

I miejsce – SALOS Poznań

II miejsce – SALOS Słupsk

III miejsce – SALOS Ełk

 

Puchar FAIR PLAY – SALOS „RÓŻA” Kutno

Puchar za Walory Moralno-Kulturowe – SALOS Dobieszczyzna

 

NAJLEPSI ZAWODNICY:

KAT. A CHŁOPCÓW – PATRYK CIEŚLAK – SALOS „RÓŻA” KUTNO

KAT. B CHŁOPCÓW – MARIUSZ ORZECHOWSKI – SALOS SŁUPSK

KAT.C CHŁOPCÓW – IGOR KUŚNIERCZYK – SALOS POZNAŃ

KAT. A DZIEWCZĄT – NATALIA OTTO – SALOS „RÓŻA” KUTNO

Ostatnia galeria

Obejrzyj fotogalerię

Zaproszenie

XXVIII Ogólnopolska Pielgrzymka sportowców na Jasną Górę

XXVIII Ogólnopolska Pielgrzymka sportowców na Jasną Górę odbędzie się 9 czerwca 2018 roku.
czytaj więcej

Mistrzostwa Polski księży i klerykow MTB

Mistrzostwa Polski księży i kleryków MTB odbędą się w Henrykowie (archidiecezja wrocławska) dnia 23 czerwca 2018 roku. Start o godz. 11.00 z placu przy Klasztorze Księgi Henrykowskiej. Zapisy na stronie:PRO-RUN.PL
czytaj więcej

Rozważanie na maj

,Usłysz Bożej Matki głos, która wzywa ciągle nas, chce u Syna znów wyprosić cud przemiany serc\"

Mały Beniamin usiadł przy biurku, aby napisać list do Pana Boga z prośbą o małą siostrzyczkę. Zaczął tymi skowami: ,,Kochany Panie Boże, zawsze byłem dobrym chłopcem..."W połowie zdania zatrzymał się i pomyślał: Zapewne Bóg w to nie uwierzy. Podarł kartkę i wrzucił do kosza i ponownie zaczął pisać:,, Kochany Panie Boże, najczęściej byłem dobrym chłopcem...". I znowu się zatrzymał, myśląc: z pewnością to Pana Boga nie wzruszy. Kolejna kartka powędrowała do kosza. Strapiony Beniamin poszedł do łazienki, wziąl duży ręcznik i rozłożył go w pokoju na tapczanie. Po czym sięgnąl po figurkę Matki Bożej, która zajmowała w pokoju honorowe miejsce. Położył ją na tapczanie,owinąl delikatnie ręcznikiem i obwiązał sznurkiem. Następnie położył figurkę Matki Bożej na biurku i zaczął kolejny list: ,,Kochany Panie Boże, jeśli chcesz ujrzeć swoją Matkę...". I tu wyłuszczył cały swój problem, będąc święcie przekonany, że Pan Bóg zastraszony utratą Matki, z pewnością go wysłucha.
czytaj więcej

Goście

Szczęść Boże. Za trud i wysiłek, dobry wynik i inne łaski tak ważne dla sportowca można podziękować ...
czytaj wiecej