XXII Ogólnopolskie Igrzyska młodzieży salezjańskiej w futsalu.

XXII Ogólnopolskie Igrzyska młodzieży salezjańskiej w futsalu.

XXII Ogólnopolskie Igrzyska Młodzieży Salezjańskiej w Futsalu to już historia. W naszym mieście gościliśmy drużyny ze stowarzyszeń z całej Polski: SALOS „RÓŻA” Kutno, SCS „AMICO” Lubin, SALOS Dobieszczyzna, SALOS Ełk, SALOS Łódź Wodna, , SALOS Słupsk, SALOS Poznań, SALOS Żyrardów oraz drużyny zaprzyjaźnione: RESO Akademia 2012, UKS Rutka-Tartak, „Przyjaciele”.

W piątek nastąpiło uroczyste otwarcie w obecności władz miasta na czele z Panem Prezydentem Czesławem Renkiewiczem, zarządem SALOS RP z prezesem prof. dr hab. Zbigniewem Dziubińskim, krajowym duszpasterzem sportowców ks. Edwardem Pleniem sdb, (który wyjeżdża na Zimowe Igrzyska do Korei), sponsorów, donatorów, salezjanów, sióstr salezjanek, trenerów.

W części artystycznej wystąpił zespół: „Szyszki i Przyjaciele”. SL SALOS w SUWAŁKACH świętowało również 25 lecie SALOSu w Suwałkach.

W sobotę w kościele salezjanów odbyła się uroczysta msza św., której przewodniczył i wygłosił Słowo Boże, ks. inspektor dr Andrzej Wujek. Po mszy św. odbyła się Gala Jubileuszowa z okazji 25 lecia Sl Salos. Wybitni prezesi, trenerzy, sponsorzy, przyjaciele otrzymali okolicznościowe medale.

Przez te 3 dni najważniejsze było wspólne przebywanie ze sobą, gra w duchu fair play i wspominanie św. Jana Bosko , wielkiego pedagoga, przyjaciela młodzieży, założyciela Salezjanów i rodziny salezjańskiej i twórcy systemu prewencyjnego.

Rozgrywki zostały przeprowadzone w 4 kategoriach : kat. A (rocznik 2001-2002) chłopców i dziewcząt oraz w kat. B (2003-2004) i C (2005 i młodsi) chłopców.

Wyniki:

kat. A dziewcząt

I miejsce – SALOS „RÓŻA” Kutno

II miejsce – SALOS Łódź Wodna

III miejsce – SALOS Dobieszczyzna

 

kat. A chłopców

I miejsce – SALOS Żyrardów

II miejsce – SALOS „RÓŻA” Kutno

III miejsce – SALOS Suwałki

 

kat. B chłopców

I miejsce – SALOS Ełk

II miejsce – SALOS „RÓŻA” Kutno

III miejsce – „AMICO” Lubin

 

kat. C chłopców

I miejsce – SALOS Poznań

II miejsce – SALOS Słupsk

III miejsce – SALOS Ełk

 

Puchar FAIR PLAY – SALOS „RÓŻA” Kutno

Puchar za Walory Moralno-Kulturowe – SALOS Dobieszczyzna

 

NAJLEPSI ZAWODNICY:

KAT. A CHŁOPCÓW – PATRYK CIEŚLAK – SALOS „RÓŻA” KUTNO

KAT. B CHŁOPCÓW – MARIUSZ ORZECHOWSKI – SALOS SŁUPSK

KAT.C CHŁOPCÓW – IGOR KUŚNIERCZYK – SALOS POZNAŃ

KAT. A DZIEWCZĄT – NATALIA OTTO – SALOS „RÓŻA” KUTNO

Ostatnia galeria

Obejrzyj fotogalerię

Zaproszenie

17 Mistrzostwa Polski księży w tenisie

17 Mistrzostwa Polski księży w tenisie odbędą się w Żywcu (diecezja bielsko - żywiecka) w dniach 10 - 12 września 2018 roku.
czytaj więcej

26 Ogólnopolskie Igrzyska młodzieży salezjańskiej

26 Ogólnopolskie Igrzyska młodzieży salezjańskiej odbędą się w dniach 14-16 września w Kutnie (diecezja łowicka). Weźmie w nich udział ponad 1200 młodych sportowców rywalizujących w 4 dyscyplinach sportowych (piłka nożna, siatkówka, koszykówka, tenis stołowy) i w 3 kategoriach wiekowych.
czytaj więcej

Rozważanie na sierpień

Drobne gesty

Pewien stary człowiek siedzi codziennie przed drzwiami swojego domu. Wielu ludzi przechodzi każdego dnia obok niego. On zna ich prawie wszystkich z widzenia. Któregoś dnia nagle ktoś zatrzymał się przed nim; stary człowiek był tym szczerze zaskoczony. Przechodzień uśmiechnął się i wręczył mu małą paczkę tytoniu, mówiąc: „To do fajeczki. Trzymaj się”. Przez wiele dni ów stary człowiek był nad wyraz szczęśliwy z powodu drobnego gestu.
czytaj więcej

Goście

Bardzo się cieszę, że taka strona powstała. Jestem z wami i po waszej stronie.
czytaj wiecej