XXVIII Ogólnopolskie Spotkanie Opłatkowe Rodziny Sportowej

XXVIII Ogólnopolskie Spotkanie Opłatkowe Rodziny Sportowej

Racot był gospodarzem tegorocznego XXVIII Ogólnopolskiego Spotkania Opłatkowego Rodziny Sportowej. Na uroczystości przyjechali sportowcy, uczestnicy igrzysk olimpijskich, działacze sportowi, duchowieństwo z arcybiskupem Stanisławem Gądeckim na czele, kluby sportowe i samorządowcy.

Jak przyznaje Wojciech Ziemniak, pomysłodawca organizacji tego spotkania w Racocie, aż rok trwały przygotowania do tego wydarzenia: - Opłatek organizowany jest co roku przez Katolickie Stowarzyszenie Sportowe RP i cieszę się bardzo, że propozycja Racotu została przyjęta. Także w Racocie i w gminie trafiło to na podatny grunt.

Dyrekcja jednej i drugiej szkoły oraz władze gminy przystały na to i trzeba było przejść całą ścieżkę audiencji u arcybiskupa, zaproponowanie, ustalenie terminu, no i pilnowanie przez kilka miesięcy, żeby się nic nie wydarzyło, żeby jednak arcybiskup był, bo to jest wartość, że najważniejsza osoba w polskim Kościele była w Racocie podczas tego spotkania, że jest dostępna dla wszystkich. Każdy może podejść do arcybiskupa i przełamać się opłatkiem, co jest rzadko spotykane gdziekolwiek, a w Racocie to jest możliwe.

Zorganizowały je wspólnie - Szkolny Klub Sportowy "Jantar" z Racotu", władze gminy Kościan oraz Katolickie Stowarzyszenie Sportowe. Do Racotu przyjechali sportowcy, działacze sportowi oraz przedstawiciele różnych klubów sportowych z wielu zakątków Polski. Pomysłodawcą takich Spotkań jest ks. Mirosław Mikulski, honorowy prezes Katolickiego Stowarzyszenia Sportowego.
Sobotnie sportowe spotkanie opłatkowe rozpoczęła msza. św., której przewodniczył i wygłosił Słowo Boże, metropolita poznański ks. arcybiskup Stanisław Gądecki.

Uczestnicy spotkania wysłuchali Jasełek w wykonaniu miejscowej młodzieży.
Organizatorom 28 spotkania opłatkowego podziękował w imieniu ks. bpa Mariana Florczyka (delegata KEP ds duszpasterstwa sportowców) i swoim własnym ks. Edward Pleń sdb (krajowy duszpasterz sportowców).

Ostatnia galeria

Obejrzyj fotogalerię

Rozważanie na styczeń

Nowy Rok na nowo

Czas przemija tak bardzo szybko, a my wciąż z niedowierzaniem spoglądamy za siebie, by przekonać się, że jego nieubłagany upływ staje się rzeczywistością. I oto skończył się kolejny rok naszego życia - rok, w którym na pewno wiele się działo, w którym dokonywaliśmy tysięcy dużych i małych wyborów, w którym przybliżaliśmy się z każdą minutą do Tego, który nas stworzył.
czytaj więcej

Goście

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia,Nowego Roku i Olimpiady w Soczi całej rodzinie sportowej ...
czytaj wiecej