Relacja z III dnia XVI Międzynarodowych Szachowym Mistrzostw Polski Duchowieństwa

Relacja z III dnia XVI Międzynarodowych Szachowym Mistrzostw Polski Duchowieństwa

Trzeci dzień XVI Międzynarodowych Szachowych Mistrzostw Polski Duchowieństwo potwierdził siłę gry najlepszych. Dzisiejsze gry były bardzo zacięte i pełne niespodzianek. Lider zremisował dwie partie. Po ciężkich zmaganiach liderem pozostał ks. Jan Kojło z Kościoła Prawosławnego zdobywając 5 punktów. Po piętach depcze na drugim miejscu ks. Karol Jakubiak z Diecezji Siedleckiej mając również 5 punków. Na trzecim miejscu mając również tyle samo punktów jest ks. Mirosław Mejzner Pallotyn – rektor Wyższego Seminarium Duchownego w Ołtarzewie.

W dniu dzisiejszym kategorie szachowe zdobyli ks. Marek Januszewski III Z Diecezji Toruńskiej kl. Łukasz Chamier – Ciemiński IV z WSD w Gdańsku i ks. Bożydar Sztank również IV z Archidiecezji Przemyskiej.

Drużynowo prowadzą Księża Pallotyni.

Od 6 lat przyznawana jest nagroda Fer Play. Dotychczas laureatami byli: Ks. Dębowski Stanisław, D. Radomska, Ks. Kubicz Piotr, D. Sandomierska, Kl. Moczulski Tomasz, D. Drohiczyńska, Ks. Rutowski Tadeusz, D. Płocka i S. Buszta Zofia, Kanoniczki Ducha Świętego. Również w tym roku będzie przyznana Nagroda Fer Play ufundowana przez Telewizję „Republika”.

Ostatnia galeria

Obejrzyj fotogalerię

Zaproszenie

XX Ogólnopolskie rozgrywki salezjańskich animatorów sportowych

XX Ogólnopolskie rozgrywki salezjańskich animatorów sportowych odbędą się w Ełku w dniach 20-22 października 2017 roku.
czytaj więcej

VIII Mistrzostwa Polski księży w piłkę siatkową

VIII Mistrzostwa Polski księży w piłkę siatkową odbędą się w dniach 27-28 października 2017 roku w Częstochowie.
czytaj więcej

Rozważanie na wrzesień

Wielka siła modlitwy

To spotkanie przywodzi mi na myśl podobne spotkania z przeszłości, które były bardzo piękne i głęboko wpisały mi się w pamięć. Przyglądanie się temu życiu, wypełnionemu miłością do Pana, temu życiu Maryi — którą całkowicie pochłania słuchanie Pana, czyli słuchanie słowa Bożego, skierowanego przez Boga do dzisiejszej ludzkości — jest dla mnie zawsze źródłem wielkiego natchnienia, wielkiego pokrzepienia.
czytaj więcej

Goście

Wspieramy wszystkie inicjatywy związane ze sportem i turystyką wodną. Zespół serwisu www.yachtaman.pl
czytaj wiecej