I Dzień XVI Międzynarodowych Szachowych Mistrzostw Polski Duchowieństwa w Ołtarzewie

I Dzień XVI Międzynarodowych Szachowych Mistrzostw Polski Duchowieństwa w Ołtarzewie

Dnia 10 lipca 2017 roku w Wyższym Seminarium Duchownym Księży Pallotynów Ołtarzewie rozpoczęły się XVI Międzynarodowe Szachowe Mistrzostwa Polski Duchowieństwa. Startuje 24 duchownych z Polski, Włoch i Anglii.

Mistrzostwa uroczyście rozpoczęły się Mszą świętą. Następnie Pan Prezes Polskiego Związku Szachowego Adam Dzwonkowski przywitał zawodników i otworzył imprezę. W otwarciu gościliśmy brązowego medalistę Mistrzostw Świata Arcymistrza Radosława Wojtaszka., Pana Andrzeja Filipowicza, Jerzego Morasia, Starostę Warszawy Zachodniej Jana Żychlińskiego. Po otwarciu Arcymistrz Radosław Wojtaszek rozegrał kilka partii szachów błyskawicznych. W tym ks. Janem Kojło zremisował resztę zwyciężył.

W dniu dzisiejszym rozegrano 2 patie szachów klasycznych. Po pierwszym dniu egzekwo prowadzi trzech zawodników: ks. Jan Kojło z Kościoła Prawosławnego, ks. Mirosław Mejzner Pallotyn i ks. Wiesław Ołowski z Rzymu.

Warto nadmienić, że w ostatnim tygodniu dwóch zawodników księży szachistów zostało Rektorami Wyższego Seminarium Duchownego: ks. Mirosław Mejzner w Ołarzewie i ks. Konrad Dyrda w Przemyślu.

Ostatnia galeria

Obejrzyj fotogalerię

Zaproszenie

VIII Diecezjalny turniej szachowy nadziei Wielkanocnej Czeremcha 2018

CELE - promocja szachów wśród najmłodszych dzieci - integracja szkolnych środowisk szachowych TERMIN I MIEJSCE ZAWODÓW: 3 kwietnia 2018 – wtorek, godzina 11.00 Zespół Szkolno – Przedszkolny w Czeremsze ul. Szkolna
czytaj więcej

XIII Mistrzostwa Polski Księży w halowej piłce nożnej

XIII Mistrzostwa Polski Księży w halowej piłce nożnej odbędą się w dniach 13-14 kwietnia 2018 roku w Białej - Podlaskiej.
czytaj więcej

Rozważanie na marzec

Alkoholizm

- Znałam go krótko. Wydawał mi się interesujący. Był jakiś inny. Prawie dziwny. Inny niż wszyscy, których znałam. Mnie to nie przeszkadzało. Wprost przeciwnie. Nosił w sobie jakąś tajemnicę, co jeszcze bardziej uatrakcyjniało mi jego osobowość. - A jak odbierali go inni? - Mamę ujął nieskazitelnymi manierami i elegancką powierzchownością. Zresztą był u nas w domu nie więcej niż dwa razy. A teraz mogę odpowiedzieć, że niezależnie od wszystkiego, ukrywał się ze swoim alkoholizmem. Przy mnie nie pił. Ale pamiętam ten pierwszy raz. - Kiedy to było?
czytaj więcej

Goście

Szczęść Boże! Wyrażam swoją radość z powstania strony. Zapraszam też na www.sportowcy.czest.pl - stronę ...
czytaj wiecej