I Dzień XVI Międzynarodowych Szachowych Mistrzostw Polski Duchowieństwa w Ołtarzewie

I Dzień XVI Międzynarodowych Szachowych Mistrzostw Polski Duchowieństwa w Ołtarzewie

Dnia 10 lipca 2017 roku w Wyższym Seminarium Duchownym Księży Pallotynów Ołtarzewie rozpoczęły się XVI Międzynarodowe Szachowe Mistrzostwa Polski Duchowieństwa. Startuje 24 duchownych z Polski, Włoch i Anglii.

Mistrzostwa uroczyście rozpoczęły się Mszą świętą. Następnie Pan Prezes Polskiego Związku Szachowego Adam Dzwonkowski przywitał zawodników i otworzył imprezę. W otwarciu gościliśmy brązowego medalistę Mistrzostw Świata Arcymistrza Radosława Wojtaszka., Pana Andrzeja Filipowicza, Jerzego Morasia, Starostę Warszawy Zachodniej Jana Żychlińskiego. Po otwarciu Arcymistrz Radosław Wojtaszek rozegrał kilka partii szachów błyskawicznych. W tym ks. Janem Kojło zremisował resztę zwyciężył.

W dniu dzisiejszym rozegrano 2 patie szachów klasycznych. Po pierwszym dniu egzekwo prowadzi trzech zawodników: ks. Jan Kojło z Kościoła Prawosławnego, ks. Mirosław Mejzner Pallotyn i ks. Wiesław Ołowski z Rzymu.

Warto nadmienić, że w ostatnim tygodniu dwóch zawodników księży szachistów zostało Rektorami Wyższego Seminarium Duchownego: ks. Mirosław Mejzner w Ołarzewie i ks. Konrad Dyrda w Przemyślu.

Ostatnia galeria

Obejrzyj fotogalerię

Zaproszenie

XX Ogólnopolskie rozgrywki salezjańskich animatorów sportowych

XX Ogólnopolskie rozgrywki salezjańskich animatorów sportowych odbędą się w Ełku w dniach 20-22 października 2017 roku.
czytaj więcej

VIII Mistrzostwa Polski księży w piłkę siatkową

VIII Mistrzostwa Polski księży w piłkę siatkową odbędą się w dniach 27-28 października 2017 roku w Częstochowie.
czytaj więcej

Rozważanie na wrzesień

Wielka siła modlitwy

To spotkanie przywodzi mi na myśl podobne spotkania z przeszłości, które były bardzo piękne i głęboko wpisały mi się w pamięć. Przyglądanie się temu życiu, wypełnionemu miłością do Pana, temu życiu Maryi — którą całkowicie pochłania słuchanie Pana, czyli słuchanie słowa Bożego, skierowanego przez Boga do dzisiejszej ludzkości — jest dla mnie zawsze źródłem wielkiego natchnienia, wielkiego pokrzepienia.
czytaj więcej

Goście

Szczęść Boże! Wyrażam swoją radość z powstania strony. Zapraszam też na www.sportowcy.czest.pl - stronę ...
czytaj wiecej