I Dzień XVI Międzynarodowych Szachowych Mistrzostw Polski Duchowieństwa w Ołtarzewie

I Dzień XVI Międzynarodowych Szachowych Mistrzostw Polski Duchowieństwa w Ołtarzewie

Dnia 10 lipca 2017 roku w Wyższym Seminarium Duchownym Księży Pallotynów Ołtarzewie rozpoczęły się XVI Międzynarodowe Szachowe Mistrzostwa Polski Duchowieństwa. Startuje 24 duchownych z Polski, Włoch i Anglii.

Mistrzostwa uroczyście rozpoczęły się Mszą świętą. Następnie Pan Prezes Polskiego Związku Szachowego Adam Dzwonkowski przywitał zawodników i otworzył imprezę. W otwarciu gościliśmy brązowego medalistę Mistrzostw Świata Arcymistrza Radosława Wojtaszka., Pana Andrzeja Filipowicza, Jerzego Morasia, Starostę Warszawy Zachodniej Jana Żychlińskiego. Po otwarciu Arcymistrz Radosław Wojtaszek rozegrał kilka partii szachów błyskawicznych. W tym ks. Janem Kojło zremisował resztę zwyciężył.

W dniu dzisiejszym rozegrano 2 patie szachów klasycznych. Po pierwszym dniu egzekwo prowadzi trzech zawodników: ks. Jan Kojło z Kościoła Prawosławnego, ks. Mirosław Mejzner Pallotyn i ks. Wiesław Ołowski z Rzymu.

Warto nadmienić, że w ostatnim tygodniu dwóch zawodników księży szachistów zostało Rektorami Wyższego Seminarium Duchownego: ks. Mirosław Mejzner w Ołarzewie i ks. Konrad Dyrda w Przemyślu.

Ostatnia galeria

Obejrzyj fotogalerię

Zaproszenie

17 Mistrzostwa Polski księży w tenisie

17 Mistrzostwa Polski księży w tenisie odbędą się w Żywcu (diecezja bielsko - żywiecka) w dniach 10 - 12 września 2018 roku.
czytaj więcej

26 Ogólnopolskie Igrzyska młodzieży salezjańskiej

26 Ogólnopolskie Igrzyska młodzieży salezjańskiej odbędą się w dniach 14-16 września w Kutnie (diecezja łowicka). Weźmie w nich udział ponad 1200 młodych sportowców rywalizujących w 4 dyscyplinach sportowych (piłka nożna, siatkówka, koszykówka, tenis stołowy) i w 3 kategoriach wiekowych.
czytaj więcej

Rozważanie na lipiec

10 wskazówek wakacyjnych

1. Pożegnaj się z rodzicami, ale nigdy z Panem Bogiem. 2. Nie zapomnij zabrać plecaka, medalika i książeczki do nabożeństwa. 3. Zabierz wygodne buty, abyś mógł dojść do kościoła.
czytaj więcej

Goście

Mam zaszczyt i radość powitać na stronie duszpasterstwa sportowców w imieniu Ks. Bp Mariana Florczyka, delegata ...
czytaj wiecej