I Dzień XVI Międzynarodowych Szachowych Mistrzostw Polski Duchowieństwa w Ołtarzewie

I Dzień XVI Międzynarodowych Szachowych Mistrzostw Polski Duchowieństwa w Ołtarzewie

Dnia 10 lipca 2017 roku w Wyższym Seminarium Duchownym Księży Pallotynów Ołtarzewie rozpoczęły się XVI Międzynarodowe Szachowe Mistrzostwa Polski Duchowieństwa. Startuje 24 duchownych z Polski, Włoch i Anglii.

Mistrzostwa uroczyście rozpoczęły się Mszą świętą. Następnie Pan Prezes Polskiego Związku Szachowego Adam Dzwonkowski przywitał zawodników i otworzył imprezę. W otwarciu gościliśmy brązowego medalistę Mistrzostw Świata Arcymistrza Radosława Wojtaszka., Pana Andrzeja Filipowicza, Jerzego Morasia, Starostę Warszawy Zachodniej Jana Żychlińskiego. Po otwarciu Arcymistrz Radosław Wojtaszek rozegrał kilka partii szachów błyskawicznych. W tym ks. Janem Kojło zremisował resztę zwyciężył.

W dniu dzisiejszym rozegrano 2 patie szachów klasycznych. Po pierwszym dniu egzekwo prowadzi trzech zawodników: ks. Jan Kojło z Kościoła Prawosławnego, ks. Mirosław Mejzner Pallotyn i ks. Wiesław Ołowski z Rzymu.

Warto nadmienić, że w ostatnim tygodniu dwóch zawodników księży szachistów zostało Rektorami Wyższego Seminarium Duchownego: ks. Mirosław Mejzner w Ołarzewie i ks. Konrad Dyrda w Przemyślu.

Ostatnia galeria

Obejrzyj fotogalerię

Zaproszenie

22 Ogólnopolskie Igrzyska Młodzieży Salezjańskie w futsalu

22 Ogólnopolskie Igrzyska Młodzieży Salezjańskie w futsalu rozegrane zostaną w dniach 26-28 stycznia 2018 roku w Suwałkach. Weźmie w nich udział młodzież z kilkunastu stowarzyszeń lokalnych SALOS. Rywalizacja przebiegać będzie w trzech kategoriach wiekowych (chłopcy i dziewczęta).
czytaj więcej

Międzynarodowe szachowe mistrzostwa Polski Duchowieństwa w szachach szybkich i błyskawicznych

Międzynarodowe szachowe mistrzostwa Polski Duchowieństwa w szachach szybkich i błyskawicznych odbędą się w dniach od 11 do 13 lutego 2018 roku w Konstancinie Jeziorna
czytaj więcej

Rozważanie na styczeń

Nowy Rok na nowo

Czas przemija tak bardzo szybko, a my wciąż z niedowierzaniem spoglądamy za siebie, by przekonać się, że jego nieubłagany upływ staje się rzeczywistością. I oto skończył się kolejny rok naszego życia - rok, w którym na pewno wiele się działo, w którym dokonywaliśmy tysięcy dużych i małych wyborów, w którym przybliżaliśmy się z każdą minutą do Tego, który nas stworzył.
czytaj więcej

Goście

Mam zaszczyt i radość powitać na stronie duszpasterstwa sportowców w imieniu Ks. Bp Mariana Florczyka, delegata ...
czytaj wiecej