I Dzień XVI Międzynarodowych Szachowych Mistrzostw Polski Duchowieństwa w Ołtarzewie

I Dzień XVI Międzynarodowych Szachowych Mistrzostw Polski Duchowieństwa w Ołtarzewie

Dnia 10 lipca 2017 roku w Wyższym Seminarium Duchownym Księży Pallotynów Ołtarzewie rozpoczęły się XVI Międzynarodowe Szachowe Mistrzostwa Polski Duchowieństwa. Startuje 24 duchownych z Polski, Włoch i Anglii.

Mistrzostwa uroczyście rozpoczęły się Mszą świętą. Następnie Pan Prezes Polskiego Związku Szachowego Adam Dzwonkowski przywitał zawodników i otworzył imprezę. W otwarciu gościliśmy brązowego medalistę Mistrzostw Świata Arcymistrza Radosława Wojtaszka., Pana Andrzeja Filipowicza, Jerzego Morasia, Starostę Warszawy Zachodniej Jana Żychlińskiego. Po otwarciu Arcymistrz Radosław Wojtaszek rozegrał kilka partii szachów błyskawicznych. W tym ks. Janem Kojło zremisował resztę zwyciężył.

W dniu dzisiejszym rozegrano 2 patie szachów klasycznych. Po pierwszym dniu egzekwo prowadzi trzech zawodników: ks. Jan Kojło z Kościoła Prawosławnego, ks. Mirosław Mejzner Pallotyn i ks. Wiesław Ołowski z Rzymu.

Warto nadmienić, że w ostatnim tygodniu dwóch zawodników księży szachistów zostało Rektorami Wyższego Seminarium Duchownego: ks. Mirosław Mejzner w Ołarzewie i ks. Konrad Dyrda w Przemyślu.

Ostatnia galeria

Obejrzyj fotogalerię

Zaproszenie

Ogólnopolskie Sympozjum naukowe "Kultura fizyczna a osobowość" i spotkanie opłatkowe.

Ogólnopolskie sympozjum naukowe "Kultura fizyczna a osobowość" i spotkanie opłatkowe odbędą się w Domu Rekolekcyjno - Formacyjnym na Bielanach w Warszawie dnia 9 grudnia 2017 roku o godz. 9.00
czytaj więcej

Opłatek rodziny olimpijskiej

Opłatek rodziny olimpijskiej odbędzie się w Centrum Olimpijskim im. Jana Pawła II w Warszawie 15 grudnia 2017 roku o godz. 14.00.
czytaj więcej

Rozważanie na listopad

Wykorzystać śmierć dla życia

Śmierć traktuje się zazwyczaj bardzo negatywnie. Bo i rzeczywiście jest doświadczeniem negatywności, zła, bezsensu. Powoduje lęk i smutek, który dopada człowieka, gdy wyraźniej uprzytomni sobie swoje przemijanie. Śmierć cały czas wkrada się pod różnymi postaciami w życie. Mniej lub bardziej uświadamiamy sobie wtedy pytania, jakie stawia ona nam samym. Bezradność w odpowiedzi na nie sprawia, że ludzie, przede wszystkim w zsekularyzowanych społeczeństwach, dążą do minimalizowania rzeczywistości śmierci.
czytaj więcej

Goście

Bardzo się cieszę, że taka strona powstała. Jestem z wami i po waszej stronie.
czytaj wiecej